Son dakika Yeni bir rekor zam haberi daha! Bugün belli oldu! Tane fiyatı 5 TL’ye çıktı!

Artık hemen hemen her gün zam haberi ile uyanıyoruz. Bugün yeni bir zam haberi daha geldi. Yapılan son açıklamaya göre bir simidin fiyatı 5 TL oldu. Açıklama Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları tarafından yapıldı.

Alınan karar doğrultusunda Balıkesir’de simit fiyatlarına zam geldi. Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları Odası’nın almış olduğu karar doğrultusunda simit fiyatlarına büyük zam geldi.

UN, SUSAM, KATI VE SIVI YAĞ FİYATLARI ARTTI

Son aylarda artış gösteren girdi maliyetlerinin yükselmesi ne yazık ki Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları Odası’nı harekete geçirdi. Kullanılan un, susam, sıvı ve katı yağların fiyatları son günlerde arttı. Bu da simit fiyatlarına zam olarak yansıdı.

ÜRETİCİLER SIKINTIYA GİRDİ

Oda başkanı Niyazi Tunç artan girdi maliyetleri sonrasında simit ve unlu mamul üreticilerinin sıkıntıya girdiğini belirterek, alınan kararlı simit fiyatında zamma gittiklerini söyledi.

SİMİT FİYATLARI NE KADAR ARTTI?

Tunç, “Son dönemde gelen fiyat artışlarıyla birlikte un, yağ ve işçilik fiyatları artış gösterdi. Esnafımız ürettiği simitten para kazanamaz duruma geldi. Bu nedenle aldığımız karar doğrultusunda simit fiyatlarını 1 lira artışla güncelledik” diye konuştu.

Daha önce 100 gramlık simit 4.00 liradan satılırken, alınan karar sonrasında gramajı aynı kalarak fiyatı 5 liraya yükseltildi. Yani simit fiyatlarına 1 TL’lik zam gelmiş oldu.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir