SON DAKİKA… Uyurgezer yazar kendini kameraya aldı! Görüntüler sarsıcı

İnsanlar ömürlerinin yaklaşık üçte birini uykuda geçiriyor. Hayatlarımızın bu kadar büyük bir bölümünü kaplayan uyku ile ilgili, pek çok bozukluk ortaya çıkabiliyor. Bunların başında da somnambulizm yani daha çok bilinen adıyla uyurgezerlik geliyor. Çoğu zaman yalnızca birkaç dakika süren ve çocuklarda daha yaygın görülen uyurgezerlik, genellikle gençlik yıllarında kendiliğinden geçiyor. Ancak bazı durumlarda yetişkinlerde de görülebiliyor. Bunun bir örneği de Celina Myers adlı genç kadın. Kanada’nın Ontario eyaletinde yaşayan 28 yaşındaki Celina, hayatını yazarlık yaparak kazanıyor. Ancak Celina, bu sıralar yazdığı kitaplarla değil, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündemde.

Genç kadın, TikTok’taki 26 milyonu aşkın takipçisiyle uyurken çekilmiş görüntülerini paylaşıyor. Çünkü Celina, uyurken aynı zamanda evin içinde geziniyor ve kendi kendine konuşuyor. Ancak o, kendi kendine değil hayaletlerle konuştuğunu ve ölülerle iletişim kurabildiğini iddia ediyor.

“HAYALETLERLE KONUŞUYORUM”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Celina, şunları söyledi:

Alıntı Metni

Evine yerleştirdiği kamerayla kendisini videoya geçen Celina’nın, geceliğiyle bir ofis koltuğunda oturduğu ve bir dizi garip konuşma yaptığı görülüyor. Siyah beyaz görüntülerde Myers, ellerini bir kale direği gibi havada tutup sandalyesinde dönerek “Tüy, toz bezi gibi hafif” diye mırıldanmaya başladı.

Ardından “70’ler fena mıydı?” diye sordu. Yorumlarda, yaşadığı evin ’70’lerde inşa edildiğini yazdı. Myers’ın konuşmaları, zaman zaman İngiliz aksanına geçti ve genç kadın “İçecek ister misiniz?” diye sordu.

Sandalyesini oturma odasına doğru sürdükten sonra, elini kaldırdı ve silahla ateş ediyormuş gibi yaparak, “Bam, bam, bam” dedi.

Birkaç izleyici, hayali silahını kaldırmadan hemen önce ekranın yanından geçen biri de dahil olmak üzere, videoda gördükleri hayalet ‘kürelere’ dikkat çekti. Myers ardından oturma odasına geçti, burada anlamsız şeyler mırıldandı ve çömeldi. Ayakta duruyordu ve hararetli bir konuşma yapıyormuş gibi görünüyordu ki, “Ona ben söylemiyorum. Sen söyle” dedi. Daha sonra tartıştığı iddia edilen hayaleti savuşturmak için ona hareket çekti.

Görüntülerin devamında Myers, bu kez biraz daha felsefi bir konuşma yaparak başını masaya yasladı ve “Yaşamak acı çekmektir” dedi.

14 SAATTE 640 BİNDEN FAZLA İZLENDİ

Myers görüntülerin en sonunda üzgün görünüyordu ve elini ağzına kapatarak kendine sarıldı. “Bu korkunç bir haber” dedi. TikTok yıldızının en son videosu sadece 14 saat içinde 640 binden fazla kez izlendi.

Myers sık sık uykusunda yürüyor. Genç kadın ilk uyurgezerlik videosunu Aralık 2020’de, bir otel koridorunda çıplak uyanıp odasının kapısının kilitli olduğunu keşfettikten sonra yayınladı.

Video kısa sürede viral olarak interneti birbirine kattı. Paylaşım 22 milyondan fazla izlenince Celina’nın kocası Adam, evlerinin her yerine kameralar kurdu ve hayranlarını memnun etmek için eşinin uyurgezerliğinin görüntülerini çekmeye devam etti.

Uyurgezerliğe neden olan 7 önemli faktör

UYUMADAN ÖNCE BUNLARI ASLA YEMİYOR

Celina’nın takpçileri zaman zaman videoların kurmaca olduğunu söyleyerek TikTok fenomenini eleştiri yağmuruna tutuyor. Ancak Celina, yürümeyi öğrendiğinden beri uyurgezer olduğu ve paylaştığı görüntülerin hepsinin gerçek olduğu konusunda ısrar ediyor.

Geçen yıl Yahoo Life’a verdiği bir röportajda “Anlıyorum, çılgınca görünüyor. Ama uyurgezerlik hakkında biraz araştırma yaparsanız, benimkinin diğer video ve hikayelerden bazılarına kıyasla sıkıcı bile olduğunu fark edeceksiniz.” dedi.

Kozmetik markası BeautyXBoo’nun kurucusu olan Myers, uyurgezerliğinin günlük yaşamında ‘büyük bir sorun’ olmadığını ve çoğunlukla ‘gerçekten stresli’ olduğunda ortaya çıktığını söylüyor. Celina ayrıca, uyumadan önce peynir ve çikolata yemekten kaçınması gerektiğini çünkü bunların uyurgezerliği için tetikleyici olduğunu itiraf ediyor.

Myers kısa süre önce yeni bir eve taşındı ve önceki videolarında mülkün kendisinin ve kocasının gördüğü bir hayalet tarafından ‘perili’ olduğunu iddia etti.

UYURGEZERLİK NEDİR?

Uyurgezerlik, kişinin uykusunun herhangi bir anında, yattığıyerden kalkarak bilinçsiz bir halde olmasına rağmen, dolaşmak, oturmak, birşeyler yemek, giyinmek gibi günlük hayatın herhangi bir kesitinde yapılanişlerin uyku halinde de yapılmaya devam ediliyor olması durumudur.

Görünce çığlık atarak kaçtılar!
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir