Son dakika… Numan Kurtulmuş’tan Ahmet Şık’ın sözlerine sert tepki: Bunlar acınası düşünceler

Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları şöyle; (Erken seçim tartışmaları) Çok net. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı tarafından dile getiriliyor. Vaktinde olacak. AK Parti’nin Türkiye’de çıkardığı önemli hususlardan birisi seçimin vaktinde olması. 2023’ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek.

Seçimin ertesi günü yeni bir seçime hazırlanan bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sürecin hazırlığı içerisindeyiz. Seçim kampanyaları için hazırlığımızı yapıyoruz. Umarım diğer partiler de aynı hazırlıkları yapar.

Teşkilatları en yakından tanıyanlardan biriyim. Birebir teşkilatlarımızın ne hissetiğini gözlemleyerek bilen birisiyim.Gittiğimiz yerlerde STK’larla da bir araya geliyoruz. Teşkilatlarımız yüksek bir motivasyon içerisindedir. Teşkilatlar hayati bir seçim olduğunun farkında. Meydanların dili büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.Eleştirilerin hepsini alıyoruz ve talepleri ilgili kurumlara iletiyoruz.Halkın gönlünden düşmemeyi başarmak gerekiyor. Halkın ilgisi ve desteği devam ediyor.Halkı dinlemeyi bilmek, samimi olmak çok önemli.

Siyasetçinin vazifesi ile bürokratın vazifesini karıştırmamak lazım. Bürokrasinin vazifesi bellidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadar koştururken, AK Parti’dei arkadaşlarımız bu kadar çalışırken bunu sadece seçim olarak görmüyoruz. Bürokrasi de siyasete ayak uydurmalıdır.

Objektif olarak samimiyetle bu süreci değerlendirmek lazım. Bugün siyaset üzerinde vesayet yok. İnsan hakları ve özgürlüklerde reformlar yaptık.

Darbeler dönemi sonlanmıştır. Millet iradesi 15 Temmuz’da etkisini koymuştur.

SİYASETTE “FESTİVAL” TARTIŞMASI

Her zaman engelleri kaldırmış bir iktidarız. Biz okyanusları geçtik hak ve özgürlükler konusunda. Gerilemedik. Hiç kimse bizi derede boğmaya kalkmasın. Hak ve özgürlükler konusunda çizdiğimiz ortadadır. Aslolan özgürlüklerdir.

Bölgemizde etnik, kimlik faylar kullanılmak isteniyor. Halkların kardeşliğini savunuyoruz. Dilleri, kültürleri zenginlik olarak görüyoruz. Anadili ana sütü gibi helal görüyoruz. Temel mesele bunu bir ayrışma meselesi gibi getirmemesi.

Teröristle vatandaş arasına her zaman ayrım koyduk. Tüm bölgeler terörden temizlenmelidir.

CEMEVLERİ İÇİN YENİ ADIM ATILACAK MI?

Alevilik, Sunnilik siyaseten halledebilecek bir mesele değildir. Siyasetin böyle bir görevi yoktur. Sunni yurttaşlarımız kadar Alevi yurttaşlarımız da bu ülkede eşit haklara sahip. Önemli olan dinlemek. İhtiyaçlarının karşılanması için adımlar atılıyor.

Hepimiz aynı dinin mensuplarıyız. Kimse bu konularda ayrıştırıcı üslup içine girmemeli. Bu konu Türkiye’de ayrışma alanı olmamalı.

ŞARKICI GÜLŞEN’İN TUTUKLANMASI

Tutuklama kararı nasıl verildi, bu hukuki bir süre. Herkes, hele hele toplumun önünde olanlar belki başkası deseydi dikkat bile çekmeyecekti. Varlıkları kitleselleşmiş olanların söylediklerine dikkat etmesi gerekiyor. Hiç kimsenin bir başka vatandaşımızı, bir başka grubu ötekileştirmeye hakkı yoktuır. Kimse bir grubu kategorik olarak kötülememeli.

Milletimizin gündeminde olan ama hükümetimizin gündeminde olmayan hiçbir konu yoktur, gündemindedir. İmkan meselesi, öncelik meselesidir. Konuşulan bu konuların hepsiyle ilgili Bakanlıklar çalışmalar yapıyor.

EYT KONUSU

Bakanlık çalışıyor. Vakti zamanı gelince bununla ilgili açıklama yapılacak.

“ONE WORD CHALLENGE” AKIMI

Belki “demokrasi” ve “özgürlük” olabilir. Tek kelime olacaksa o zaman “demokrasi”. Ben bunun kıymetini bilelim diye söylüyorum.

‘Tek kelime akımı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı

AHMET ŞIK’IN “PARTİ KAPATMA” SÖZLERİ

İlk okuduğumda hakikaten hayret ettim ve çok üzüldüm. Türkiye’nin en büyük partisi, on milyonlarca insanın oy verdiği bir siyasi parti. Sen çıkıyorsun “Siyasi parti muamelesi yapmayacağız” diyorsun.Sen kimsin? Bunlar kabul edilemez. Bir tek idam edeceğiz dememiş. Bunlar demokrasi adına acınası düşünceler, faşizan düşüncelerdir.Bunlar demokrasiyi zehirleyen sözlerdir. Parti dediğiniz kurumsal bir yapıdır. Partileri kapatacak olan millettir. Yassıada mahkemelerini bekliyoruz, demediği kalmış.

HDP’Lİ SEMRA GÜZEL’İN YAKALANMASI

MİT’i ve Emniyeti tebrik ederim. Dün yakalandı. Hiç kimsenin suç işleme özgürüğü yoktur.

AF KONUSU GÜNDEMDE Mİ?

Geçmiş dönemde de af olarak değil de infaz erteleme şeklinde oldu. Hiçbir devletin vatandaşa karşı işlenen suçta affetme yetkisi olmamalıdır. Devlet, kendisine karşı işlenen suçları affeder ya da affetmez. Ancak gündemimizde af konusu bulunmuyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN KHK’LILAR SÖZÜ

Böyle bir açıklama yapması büyük talihsizliktir. KHK’lar zorunluluk nedeniyle ortaya çııkmıştı. 17 bin, 18 bini göreve iade edildi. Komisyon aracılığıyla göreve iade edilenler oldu. Önce Kılıçdaroğlu’nun bunu bilmesi lazım.Yanlış bir ifade, talihsiz bir ifade olmuştur. Siyasi olarak istismar edilmemesi gerekiyor. Son bildiğim kadarıyla sayın Kılıçdaroğlu düzeltmeye çalıştı. Bu bir tedbirdi. Uygulandı. Uygulandı ve sonuçları da ortaya çıktı.

Erdoğan’dan Ahmet Şık tepkisi: Bu zat teröristin teki

ENFLASYONA KARŞI YENİ TEDBİR VAR MI?

En büyük küresel krizle karşı karşıyayız. Pandemi, küresel didişmeler ABD, Rusya, Çin arasındaki… İnsanlığın en büyük krizlerinden biri yaşıyoruz. Bütün dünya çok zor bir dönemden geçiyor.

Avrupa Birliği’ni Rusya-Ukryana konusunda ABD, Avrupa’yı köşleye sıkıştırmıştır. Bu enerji meselesi başlı başına bir sorun. Türkiye burada küresel bir aktör olarak çıktı ve tahılın dünya piyasasına aktarılmasının öncüsü oldu. Türkiye bu süre içerisinde özellik büyüme, istihdam konusunda pozitif yer seyirdi. Büyüme çok önemli bir şeydir.

NATO’NUN ’30 AĞUSTOS’ TWEETİNİ SİLMESİ

NATO’da çifte standart ortaya çıktı. Tersi olsaydı NATO’yu başlarına yıkarlardı. Hiçbir ülke tek kelime açıklama yapmadı. Türkiye çok kuvvetli tepki verdi.

YUNANİSTAN’IN EGE’DEKİ TACİZLERİ

Türkiye-Yunanistan ile masada oturup da çözemeyeceğimiz konu yok. Gerilimin nedeni Yunanistan’ın tavırları. Doğu Akdeniz’deki adımlar birilerinin uykusunu kaçırıyor. Asıl mesele S-400, F-35 değil Birileri kendi savaş uçağımızı yapmamıza karşı.

(Çatışma riski var mı?) Yunanistan’ın böyle bir çılgınlığa girmeyeceğini düşünüyorum. Devlet aklı vardır, çatışmaya girmez.

TEKNOFEST gençlere güven verdi. Bu sadece ürünler değil bir ekosistem oluşturuyor. Hakkari’deki çocuk bu işin bir parçası. Binlerce şirket savunma sanayii içerisinde yer alıyor.

Erdoğan’dan 2023 mesajı: Her oyunu bozmaya kararlıyız
PaYLaŞşşş