Son Dakika Markete gidenler gözlerine inanamadı! Ayçiçek yağında ‘Yok artık’ dedirten indirim geldi!

Tarım Kredi’ye ait Kooperatif marketlerinde yapılan indirimler sonrası gözler Ayçiçek yağına çevrilmişti. Ayçiçek yağının raf fiyatını görenler gözlerine inanamadı.

Tarım Kredi’ye ait Kooperatif Marketler’de 30 temel gıda ürününde bugün yapılan indirimlerin ardından, Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu’ndan açıklama geldi.

Ayçiçek yağı fiyatlarındaki indirimler hakkında konuşan Ağaoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Genel olarak ortalama yüzde 13-15 bandında bir indirim görüyoruz burada. Ama sıvı yağ, en çok tükettiğimiz beş litrelik ayçiçek yağı 163 lirayken, 147 liraya düşmüş ve maalesef reyonlarda kalmadı. Sabah erken saatlerde, mağaza açılmadan kuyruk olan vatandaşlar hiç istemediğimiz, yapmamaları gereken şeyi yaptılar. O yapmamaları gereken şey toplu alım. Toplu aldılar. Ucuz buldular. Ama vatandaşlar arz talep dengesini kendi aleyhlerine olacak şekilde zorladılar. Vatandaşlara sesleniyorum; bu fiyatlar daha da düşecek, indirim yapılan ürün çeşitleri daha da artacak. Bu nedenle fazla almasınlar azar azar alsınlar. İhtiyaçlarından fazla almaları piyasada fiyatların yükselmesine yol açabilir.”

Marketlerde yağ fiyatları genel olarak 2 litre fiyatı 50 – 60 TL arasında, 1 Litre ise 29 – 35 TL arasından satılıyor.

PaYLaŞşşş

1 Yorum

  1. […] Kaynak: Son Dakika Markete gidenler gözlerine inanamadı! Ayçiçek yağında ‘Yok artık’ dedirten ind… […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir