Son Dakika: Mahallenin en sevilen insanıydı! İşkence yapıp öldürdü…

Dünyanın en azılı seri katillerinden biri olan John Wayne Gacy’yi yakalayan ve sakladığı cesetler hakkında onunla yüzleşen polis, seri katilin şeytani gülümsemesini ve ona söylediklerini asla unutmayacağını söyledi.

Emekli Des Plaines dedektifi Rafael Tovar, 1978’de Gacy’nin Cook County mülkünde yapılan korkunç arama sırasında 29 kurbanı ortaya çıkardı.

Suçlarından önce palyaçoluk yaptığı için “katil palyaço” olarak anılan Gacy, 1972 ve 1978 yıllarında Illinois’de 33 genç erkek ve oğlan çocuğunu öldürmekten ölüm cezasına çarptırıldı.

Kurbanlarının çoğu, korku evinin altındaki küçük bir boşluğa gömülürken, diğerleri Des Plaines Nehri’ne atıldı.

TECAVÜZ EDİP İŞKENCE YAPTI

Tüyler ürpertici katil, kurbanlarını evine çekmesi, bir ‘sihir hilesi’nin parçası olarak onları kelepçe takmaları için kandırması, ardından tecavüz etmesi, işkence yapması ve boğmasıyla biliniyor.

Gacy’nin tutuklanmasına yardım eden Tovar, Chicago doğumlu seri katilin sorgusunu üstlenen polis memurlarına eziyet etmekten çok keyif aldığını anlattı.

Emekli dedektif Tovar, The Sun gazetesine yaptığı açıklamada, “Gacy, bir şeyler bildiğinizi anladıysa, ona sorduğunuz tüm sorulara dürüstçe cevap veren bir tipti. Ama eğer gerçekten bir şeyler bilmiyorsanız, sizinle oyun oynardı” dedi.

“KAÇ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜN?”

Soruşturma sırasında bir noktada, Gacy ile tüyler ürpertici bir sohbete başladı. Bu öyle bir konuşmaydı ki, bugün bile peşini bırakmıyor.

Alıntı Metni

Gacy’nin mide bulandırıcı hileleri arasında, komşularının ondan şüphelenmesini önlemek için, sokak partilerinde palyaço olarak oynamak vardı. Ayrıca yaşadığı mahallede pek çok işe yardımcı olarak “saygın” bir Demokrat olarak anıldı.

MAHALLENİN EN SEVİLEN İNSANI

‘Kemikleri çıplak ellerimle toprağı kazarak çıkardım’

78 yaşındaki Tovar, “Etrafındaki tüm insanları manipüle etmek için her şeyi yaptı” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni

Tovar’a göre Gacy, polislere palyaço gibi giyinmeyi sevdiğini çünkü “bu sadece cinayetten kurtulabildiğini” söyledi ve ekledi:

KORKU SALTANATI

Alıntı Metni

Gacy’nin korku saltanatı, düşünülemez bir zulüm ve amansız tacizle altı yıla damgasını vurdu.

Tüm kurbanları boğuldu, önceleri bıçaklıyordu. Ardından cesetleri evinin alt kısmına gömüyor veya Des Plaines Nehri’ne atıyordu. Ancak tüm bu zaman boyunca Gacy, kendisini topluluğun saygın bir üyesi olarak sundu ve palyaço ‘Pogo’ karakteriyle hayır işleri yaparak çifte hayat yaşadı.

FIRST LADY İLE BİLE TANIŞTI

Hapishanede, ünlü bir katil olmaktan büyük zevk aldı ve hatta korkunç palyaço resimleri çizip satarak hücresinden bile para kazandı.

Bir Demokrat olarak yerel bir organizasyon komitesinde görev yaptı, hatta 6 Mayıs 1978’de First Lady Rosalynn Carter ile tanıştı.

Ancak onunla tanışan kimsenin, palyaço maskesi altındaki bu sapık adamın, bölgedeki bir dizi ortadan kaybolmadan sorumlu sadist bir katil olduğuna dair hiçbir fikri yoktu.

Olayın ardındaki gerçek çok daha korkunçtu!
PaYLaŞşşş