SON DAKİKA: Gözler Beştepe'de, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! İşte masadaki kritik başlıklar…

SON DAKİKA: Gözler Beştepe’de, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! İşte masadaki kritik başlıklar… – Son Dakika Flaş Haberler

SON DAKİKA: Gözler Beştepe'de, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! İşte masadaki kritik başlıklar...

Özellikle ekonomide atılacak yeni adımlar için gözlerin çevrildiği Kabine toplantısı 21 günün ardından bu ay ikinci kez toplandı. Yurtdışı seyahatlerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönüşünün ardından bu hafta Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı kabinesini topladı. Kabine’de faiz indirim kararı, ekonomide atılacak adımlar, sosyal destekler, terörle mücadele gibi birçok konu ele alınması bekleniyor.

YENİ EKONOMİ MODELİ KAPSAMINDA ALINAN KARARLAR

Bakanlar Kurulu’nda en önemli başlık ekonomi olacak. Bilindiği gibi bu hafta Merkez Bankası’nın bu hafta attığı politika faiz indirimi adımı ve ekonomideki yansımaları değerlendirilecek.

DESTEK PAKET VE ÖDEMELERİ

Enflasyonla mücadele noktasında atılacak adımlar, dar gelirliye verilecek destekler de kabine toplantısı kapsamında değerlendirilecek. Aile destek paketi adı altında sosyal yardımların kapsamının genişletilmesi planlanıyor. Bu doğrultuda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile Bakanlığı’nın çalışması var. Bu çalışma masaya yatırılacak.

Yine TOKİ’nin “ilk evim, ilk iş yerim” kampanyası kapsamında yapılacak olan ucuz sosyal konut projesinde son durum bakanların gündeminde olacak

Yapılacak olan bilgilendirme ve alınacak kararlar sonrası yeni aile destek paketinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor.

EYT’LİLER İÇİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR

Sözleşmeli ve taşeron işçilerin durumuna ilişkin değerlendirme de kabine toplantısında gündeme gelecek. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkındaki çalışma ile birlikte tüm bu çerçevedeki vatandaşların durumu değerlendirilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “Çözüm aşamasında” dediği bu plan kritik toplantıda masada olacak. Atılacak adımlarla ilgili olası kararlar yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında yer alacak.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir