Son dakika Gaziantep’te roketli terör saldırısı! Ortalık savaş alanına döndü Çok sayıda şehit ve yaralılarımız var!

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden 4 roket atıldığı duyuruldu. Çok sayıda Yaralıların olduğu bölgeye acil olarak sağlık ekipleri sevk edildi. Bu noktada ilk belirlemelere göre biri öğretmen, biri çocuk 3 şehidimiz olduğu 6 kişinin de yaralandığı bildirildi.

ŞEHİTLERİMİZ VE YARALILARIMIZ VAR

Terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca atılan 4 roket, ilçe merkezindeki bir lise ve iki ev ile Karkamış Sınır Kapısı yakınındaki bir TIR’a isabet ettiği ifade edildi. Konu ile ilgili olarak ilk belirlemelere göre iki kişinin yaşamını yitirdiği, 2’si ağır 6 kişi yaralandığı paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise çok önemli bir açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında biri öğretmen biri çocuk olmak üzere 3 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

TEDBİRLER ÜST SEVİYEYE ÇIKARILDI

Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Gaziantep ve Kilis’e yönelik roketli saldırılar sonrası sınır hattında önlemler artırıldığı belirtilerek güvenlik güçlerinin teyakkuza geçtiği tedbirlerin üst seviyeye çıktığı vurgulandı.

Saldırıların ardından Tel Rıfat ve Ayn El Arap bölgesindeki teröristlere ait mevziler, sınır birliklerince ateş altına alındı. İnsansız hava araçlarınca tespit edilen terör hedefleri; obüs ve çok namlulu roketatarlar ile vurularak imha edildi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir