Son dakika… Cumhuriyetimiz 99 yaşında! Devlet erkanı Anıtkabir'de

Son dakika… Cumhuriyetimiz 99 yaşında! Devlet erkanı Anıtkabir’de – Günün Haberleri

Son dakika... Cumhuriyetimiz 99 yaşında! Devlet erkanı Anıtkabir'de

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir’de düzenleniyor. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başladı.

Başkentte resmi kutlama programı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının sabah Anıtkabir’i ziyaretiyle başladı. 

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıp Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı, daha sonra Beştepe’de Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

Erdoğan Ankara’daki programların ardından Bursa-Gemlik’e geçerek, Türkiye’nin 60 yıllık hayali olan yerli-milli ilk otomobil Togg’un banttan indirilmesi törenine katılacak.

“BU TARİHİ GÜNÜ TOGG’UN AÇILIŞIYLA TAÇLANDIRIYORUZ” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Engellere aldırmadan içinde bulunduğumuz asrı, Türkiye Yüzyılı yapmak ve milletimizi hayalleriyle buluşturmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu tarihi günü, ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili olan TOGG’un üretim tesisinin açılışını yaparak taçlandırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Milletimizi hayalleriyle buluşturmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Ruhun şad olsun Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi. 

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 29 Ekim mesajı


PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir