Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Seçimde başörtülü aday koy da görelim

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Seçimde başörtülü aday koy da görelim

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Seçimde başörtülü aday koy da görelim

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

Grup ve parti yönetimimizde yaptığımız değişiklikleri paylaşmak istiyorum. Mahir Ünal’ın görevden affı talebi nedeniyle daha önce aynı görevi yapan Özlem Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz. Mahir Ünal arkadaşımıza görev süresi boyunca partimize, ülkemize yaptığı katkılar için teşekkür ediyorum. Kendisiyle farklı alanlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Özlem Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum. Sivil Toplum ve Halklar İlişkiler Başkanlığı’na da Belgin Uygun’u görevlendirdik.

Mevlüde Genç geçtiğimiz günlerde vefat etti, bugün de Amasya’da ebedi yolculuğuna uğurlanıyor. Avrupa’daki Türk ve Müslüman topluma karşı giderek artan düşmanlıkla mücadelemizi sürdüreceğimizi ifade ediyorum. 

“AK PARTİ 20 YILLIK KESİNTİSİZ İKTİDAR İLE BİR REKORA İMZA ATTI”

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık kesintisiz iktidarla bir rekora daha imza atmış bulunuyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi için partimiz çatısı altında farklı kademelerde görev yapmış tüm yol arkadaşlarımızdan Allah razı olsun diyorum. Milletimizin 85 milyon ferdinin her birinin hayatına dokunan, umudunu besleyen hizmetlerimiz var. Dünyanın dört bir yanında da iz bırakan çalışmalar gerçekleştirdik. Bizden önceki 80 senede yapılan hizmetlerin kat ve kat fazlasını ülkemize kazandırmayı gerçekleştirdik. 

Ülkemizi pek çok yenilikle tanıştırdık, asrın projeleri olan nice eserlerle tarihe adımızı yazdırdık.

Elbette bu süreçte sokak teröründen darbe girişimlerine kadar pek çık saldırıya maruz kaldık. Ellerinin altındaki tüm piyonları üzerimize saldılar.

Nasıl 20 senedir milletimiz ile aramıza kimsenin girmesine müsaade etmediysek bugün de mesajlarımı doğrudan milletimize veriyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NUN İNGİLTERE ZİYARETİ

Her biri ayrı bir mutfak kültürü olan illerimizi ziyaret etmek, vatandaşın sofrasına oturmak varken utanmadan, sıkılmadan 10 bin kilometre öteye sırayla hamburger turları düzenliyorlar. Bilmiyorum İngiltere’nin hamburgeri Amerika’dan daha mı iyi? Şimdi de geçmişte renklere ayırarak son dönemde çete diye itham ederek şevklerini kırdığı kendi yatırımcılarımızdan özür dilemeden güya Londra’ya temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Daha düne kadar 4 farklı dilde uluslararası yatırımcıları tehdit eden sanki kendisi değilmiş gibi çıkmış bugün yatırımdan bahsediyor. Yatırım kim sen kim? Almanya’ya gidiyormuş orada da döner yersiniz. 

BAŞÖRTÜSÜYLE İLGİLİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Ailenin korunması esas alan teklifimiz hazır. Bizim kendilerine rağmen çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu bir gece yarısı gündeme taşıdılar.  İkna odalarını kurarak kızlarımıza az mı çektirdiler, kızlarımızın başlarından başörtülerini çekip aldılar, biz bunları unutmayız. Bay Kemal seçimde başörtülü aday koy da görelim. CHP samimiyse önümüzdeki seçimde başörtülü aday koysun. Bu teklif muhalefet için de bir turnusol olacak. 2008’deki düzenlemeyi iptal için koşa koşa AYM’ye götüren Bay Kemal’in kendi kirli geçmişiyle yüzleşme fırsatını kaçırmaması gerekir. 

Anayasa değişikliği teklifinin geniş bir mutabakatla hayata geçmesini umut ediyoruz. Bu mutabakat olmazsa halk oylaması dahil diğer adımları atmaya hazırız.

KILIÇDAROĞLU’NUN UYUŞTURUCU İDDİASI

Bu iftiranın hesabını hukuk önünde soracağız. Kolluk güçlerinin hakkını korumak boynumuzun borcu. 

Dünyanın pek çok ülkesi artık mücadele edemediği için uyuşturucuyu serbest bırakmışken biz mücadeleyi son hız sürdürüyoruz. Uyuşturucu ticaretine en ağır cezayı verenlerdeniz. Bizim uyuşturucu gelirleriyle cari açığı kapatmak gibi bir derdimiz yok ama birilerinin kendi siyaset açığını uyuşturucu ile kapatmak istediği kesindir. 

2023 seçimlerine sayılı aylar kalmışken daha cumhurbaşkanı adaylarını dahi belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor. 2023 seçimleri öncesinde CHP’ye talimatlar verildiği anlaşılıyor, sandığın rengi belli oldukça sinsi çabaların artması muhtemeldir. 

Türkiye merhum Menderes’ten itibaren başrolünü CHP’nin oynadığı bu kirli senaryoları pek çok kez görmüş, tecrübe etmiştir. Ülkemize telafisi mümkün olmayan ağır bedeller ödeten, tüm darbelerin kargaşa ve kaos ortamının hazırlayıcısı CHP’den başkası değildir. Antidemokratik girişimlerin tamamında CHP imzası vardır.

Çiftçilerimize yaptığımız mazot ve gübre ödemelerini öne çekiyoruz. Ödemeleri bu yıl içinde yapacağız.

“TAHIL SEVKİYATI DEVAM EDECEK”

(Tahıl koridoru krizi) Putin’le görüştüm, bugün Zelenski’yle görüşeceğim.

Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine iki ülkenin savunma bakanları görüştü. Bugün saat 12’den itibaren tahıl sevkiyatı daha önce olduğu gibi devam edecek.

İçinde bulunduğumuz süreçte bırakın dava arkadaşımızı kaybetmeyi tek bir çakıl taşının dahi bizden kopartılmasına müsaade etmeyiz.

PaYLaŞşşş