Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da: Terörle mücadelede kararlıyız

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da: Terörle mücadelede kararlıyız – Son Dakika Flaş Haberler

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da: Terörle mücadelede kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

Sevgili Şanlıurfalılar, yaklaşık 3 buçuk yıllık aranın ardından sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Urfa’yı özlemişiz. Görüyorum ki Urfa’da bizi özlemiş. 

“VEKALET SAVAŞI YÜRÜTENLERİ GÖRÜYORUZ”

Siz zayıf olursanız, dışarıdan karışanınız da karıştıranınız da çok olur. Velaket savaşı yürütenleri görüyorsunuz. Türkiye’nin kendi sınırlarına korumasına karşılar. Bunların derdi ne bu coğrafyadaki Kürt’tür, Arap’tır, Türk’tür. Bunların tek derdi kendi siyasi ve ekonomik çıkarlarıdır. Sınırlarımızın ötesinde besleyip büyüttükleri terör örgütü her fırsatta ülkemize saldırıyor, çocuk kadın demeden vatandaşlarımızı katlediyor. Yitirdiğimiz on binlerce canın hesabı sorulmadığı için aynı cürette karşımıza çıkıyorlar. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Artık Türkiye eline vur ekmeğini al, başına vur diz çöktür bir ülke değil. Artık söz sahibi olan bir Türkiye var.

“2023’TE YENİ BİR DÖNEMİ ARALAYACAĞIZ”

Daha önce hedeflerimize dudak bükerek bakanlar artık doğruya doğru diyerek bu tabloyu kabullenmek mecburiyetinde kalıyor. İnşallah 2023’te Türkiye’yi küresel zirveye çıkararak yeni kapıları aralayacağız. Şu anda bu alanda 110 bin kişi var. Bu bir rekor. Türkiye’nin en önemli lokomotiflerinden birisi de Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa inşallah Türkiye Yüzyılı’nın da yıldızı olacak. Nemrut’u kendi ateşinde boğan, dünyanın en büyük kalkınma projesi GAP’ın şehri Şanlıurfa inşallah Türkiye Yüzyılı’nın da yıldızı olacaktır. Şanlıurfa, geçmişisin şanlı temsilcisi, geleceğimizin teminatı giderek yerini daha da güçlendiriyor.

 

Dünya geçtiğimiz yüzyılda yaşanan iki cihan harbinden sonraki en sıkıntılı dönemi yaşıyor. Bin yıl önceki hesaplaşmayı tekrarlamak isteyenler var, ruhunu satılığa çıkarmış alçaklara en güzel yanıtı birlik ve beraberlikle veriyoruz.  

Türkiye olarak Bosna’daki Karabağ’daki, Libya’daki kardeşlerimize hangi duyarlılıkla sahip çıkıyorsak Suriye’deki kardeşlerimize de aynı hissiyatla sahip çıkıyoruz. Mülteci kardeşlerimize gönlümüzü açtık, hiçbir zaman mazlumun kimliğine bakmadık.

Şimdi dört şey söylüyorum, ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi açmak. Biz ensarı da muhaciri de biliriz. Bundan tavizimiz yok. Bay Kemal bilmeyebilir ama biz biliriz. O ne ensardan ne muhacirden anlar. Benim peygamberim muhacirdi değil mi. Şimdi de onun ümmeti olarak muhacirleri biliriz. Suriye’deki Kürt de Arap da Türkmen de bizim kardeşimiz.

Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? İlber Ortaylı yanıtladı

Millet İttifakı’nın adayı kim olmalı? İlber Ortaylı yanıtladı

Şanlıurfa’ya toplam 70 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Nereye Şanlıurfa’ya. Genç nüfusu sebebiyle Şanlıurfa’daki konut ihtiyacı diğer illere göre daha hızlı artmaktadır.

Ceylanpınar ve Akçakale’ye doğalgaz arzına bugün başlıyoruz. Harran ve Halfetiye’de bu ay içinde doğalgaz vereceğiz. Şehrimizdeki güneş enerjisi sistemleri yatırımların özel olarak teşvik ediyoruz.

Şanlıurfa’nın verimine verim katmak için şehrimizde bir yenilenebilir enerji endüstri bölgesi kuruyoruz. Amacımız istihdama önemli katkısı olacak endüstri bölgesiyle Şanlıurfa’yı ülkemizin en büyük yenilenebilir enerji merkezlerinden biri haline getirmektir.

“TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLIYIZ”

Terörle mücadelede kararlıyız. Güvenlik şeridini mutlaka tamamlayacağız. Kimse boş hayale kapılmasın, kimse yanlış hesap yapmasın. 

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir