SON DAKİKA: Beştepe’de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüştü

SON DAKİKA: Beştepe'de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe’de bir araya geldi.

İKİ LİDERİN GÖRÜŞMESİNDE KRİTİK BAŞLIKLAR

CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan-MHP Lideri Bahçeli’nin görüşmesi ile ilgili olarak şu bilgileri aktardı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yılın 11. görüşmesini gerçekleştirmek üzere saatler 15:00’i gösterdiğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecekler.

Gündemde hem iç hem de dış politikaya dair sıcak başlıklar var. Bunlardan en önemlisi 18. Günün geride bırakan İsrail-Filistin çatışmaları. Cumhurbaşkanı Erdoğan çatışmanın başından beri bölge ülkeleri ve dünya liderleri ile çok sık telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bölgedeki insani durumun iyileştirilebilmesi, ateşkesin sağlanabilmesi için çeşitli diplomatik adımlar atıyor Türkiye. Bu kapsam liderle yapılan görüşmelerden yansımaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bahçeli’ye aktarmasını bekliyoruz.

BAHÇELİ’DEN GAZZE MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sabah TBMM’de partisinin grup toplantısında Gazze’ye dair önemli mesajlar verdi. Bahçeli konuşmasında; ‘Gazze, Kudüs güvende değilse Ankara’nın güvenliğinden kimse bahsedemeyecektir. Kadim devlet aklımızla devrede olmazsak günü geldiğinde Gazze’deki dramların benzerini Anadolu’da da yaşamamız kaçınılmazdır. İslam ülkeleri atıl şekilde Gazze’nin bombalanmasını izlemektedir. Gazze’yi koruma kollama misyonu Türkiye’nin üzerindedir. Gazze’ye gitmek gerekirse de Mescid-i Aksa’nın ihtişamı ile aranan her yerde şafak sökmeden olmasını da gayet iyi biliriz.’ dedi.

BAHÇELİ: GAZZE’Yİ KORUMA MİSYONU BİZE AİTTİR

PaYLaŞşşş