Sinem Öztürk: Sinema kültürü yok oluyor!

UMUT ÜNVER / MİLLİYET
Son olarak ‘Evlilik Hakkında Her Şey’ adlı dizide boy gösteren Sinem Öztürk, önceki aylarda Etiler’de kameralara yansımıştı. Kuaföre gitmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncu, azdığı senaryolarından bahsetmişti. Öztürk, “Bir tanesi hazır şimdi ondan haber bekliyoruz. Çok heyecanlıyız. Bir tanede sinema filmi hazırlıyoruz şimdi. Ön görülen bir kastımız var ama tüm detayları imza atmadan söylemiyim, imza atınca söylerim” demişti.

Meslektaşı Hazal Kaya’nın erkek oyuncuların, kadın oyunculardan daha fazla ücret aldığı açıklamaları sorulan Sinem Öztürk, konu hakkında görüş bildirmişti:

Alıntı Metni
Sinem Öztürk’ten duygulandıran paylaşım

“DAHA ÖZEL OLMALI”

Öztürk, sözlerine; “Çünkü oyuncular çok hayatlarını paylaşmak zorunda değil. Bence de paylaşmamalı gizemli kalmalı çünkü bir karakter yaratıyoruz, daha özel olmalı diye düşünüyorum” diye devam etmişti.

“Influencer başka bir meslek oyunculuk başka bir meslek” diyen Sinem Öztürk; “Ama ne yazık ki şu anda influencer, yüksek takipçili insanlar ve telefonla yaşayanlar daha çok ön planda. O yüzden çok inandırıcı olmuyor, reytinglerden belli. İnşallah düzelir” şeklinde konuşmuştu.

“ARTIK SİNEMA İNSANLAR İÇİN LÜKS”

Tüm bunların ardından 37 yaşındaki güzel oyuncu, sinemaya ilginin azalmasından dolayı üzgün olduğunu belirtti. Birçok filme imza atan yapımcı eşi Mustafa Uslu’nun da bu durumdan dolayı moralinin bozuk olduğunu söyleyen ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

“DİJİTAL PLATFORMLARIN DA ETKİSİ VAR”

Sözlerine, “İnşallah geçiş dönemindeyizdir” şeklinde devam eden Öztürk, “Dijital platformların da etkisi var. Umarım dijitalin, sinemayı katlettiği bir dönem de değildir. Çünkü sinema kültürdür” diye konuştu.

‘Allah kimseye evladı için yoğun bakım yolu gözletmesin’
PaYLaŞşşş