SGK’dan son dakika Açıklaması Geldi! milyonlarca kişi 1800 Gün Primi Olan Emekli Olabilir!

Emeklilik hayali kuran milyonlarca kişi SGK tarafından gelecek haberi bekliyordu. Gerekli olan açıklama geldi. Çalışma hayatından kaynaklanan, yaşam koşullarının ağırlığı nedeni ile emeklilik hayali kuran vatandaşların isteği bu imkândan faydalanabilmek. Bu konuda SGK açıklama yaptı. Erken emekliliğe yönelik çalışmalar gözden geçiriliyor.

Uygulamaya koyulması düşünülen erken emeklilikte gerekli şartlar nelerdir? Hangi hastalıklar erken emeklilik için geçerli oluyor? Merak edilen birçok sorunun cevabın haberimizi okuyarak öğrenebilirisiniz…

Çalışan vatandaşlar emeklilik hayallerini devam ettiriyor. Rahat bir yaşam sürmek için emeklilik hayali kuran vatandaşlar, maaş haklarının yanı sıra sosyal güvence bakımından akıllarında olan emeklilik için geçerli olan şartları olgunlaşma aşamasına geldi.

Çalışan vatandaşın, çalışma hayatında çalışma gücünü yüzde 60 oranında kaybetmesi durumunda erken emekli olabiliyor. Ayrıca 180 gün prim şartını doldurmaları aranan diğer şart olarak ortaya çıkıyor. Bazı hastalıklarda koşullar farklılık gösterebilir. Kanser teşhisi konmuş olan kişi belli bir zaman sonra malul olarak kabul ediliyor. Bu durumda olan vatandaşlara 180 gün boyunca maaş ödemesi yapılıyor.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.