Set Ekstra, ‘O Kız’ dizisinin setinde

Milliyet.com.tr
Yapımını Content House’un üstlendiği yeni dizi O Kız’ın başrollerini, Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu (Ozan), Dilin Döğer’in (Zeynep) paylaşıyor. Kadrosunda; Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih) yer aldığı dizinin setine, Kanal D’de pazar günleri saat 09:20’de yayınlanan Set Ekstra konuk oldu.

Set Ekstra’nın ikinci bölümünde; Magazin D Haber Müdürü Asiye Acar, ‘O Kız’ın setinde Erkan Petekkaya ile bir araya geldi. Petekkaya, hem canlandırdığı karakterden hem de dizide kızı rolündeki Dilin Döğer hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Ardından yapımın Zeynep’i Dilin Döğer ile konuşan Acar, Petekkaya’nın kendisine neden ‘Yunus yüzlüm’ dediğini sordu.

“İLK ‘OYNAMAYACAĞIM’ DEDİM”

‘O Kız’da heybetli cüssesine inat aklı da kalbi de 5 yaşında olan bir adama hayat veren Erkan Petekkaya, rolü için; “Çok zor bir rol, çünkü çok hassas” dedi.

‘Kadir’ rolü ilk teklif edildiğinde neler hissettiğini anlatan Erkan Petekkaya, “Önce ‘Oynamayacağım’ dedim. Sonra ısrar ettiler ben de kabul ettim. Çünkü sosyal sorumluluk tarafı olan da bir rol çok ölçülü olmak gerek. Ben de bununla ilgili okullara gittim. Öğretmenlerle görüştüm. Psikiyatrlarla diyalog kurdum. Çünkü melek onlar” şeklinde konuştu.

‘O Kız’da Sitare’den korkunç plan!

“DEĞİŞİK ROLLER OYNAMAYI SEVİYORUM”

Asiye Acar’ın; “Tam bir karakter oyuncususunuz” sözlerine karşılık, “Çok değişik roller oynadım. Bilmeyenler hep aynı rolleri oynuyorsun diyor ama öyle değil. Değişik roller oynamayı seviyorum. Burda da çok büyük bir risk aldım aslında” dedi.

Dizide bütün oyuncu arkadaşlarıyla enerjilerinin çok tuttuğunu söyleyen Petekkaya, “Bu normalde 4-5 bölüm sonra olur. Ama biz daha ilk bölümün yarısında kaynaşmıştık” diye konuştu.

“YUNUS YÜZLÜM O BENİM”

‘O Kız’ da kızı Zeynep’i canlandıran Dilin Döğer için; “Çok seviyorum onu. Yunus yüzlüm o benim. İnsanın bakınca içi açılıyor. Bir kızım olsa onun gibi olsun isterdim” dedi.

Ozan ve Sitare’den ters köşe!

“BİRİNE YAKINLIK HİSSEDİYOR O DA KABUSU OLUYOR”

Ardından ‘O Kız’ın Zeynep’i ile konuşan Asiye Acar,Dilin Döğer’e hayat verdiği karakteri sordu. Genç oyuncu, “Susmak zorunda kalıyor. Kimsesi yok, etrafında birileri var ama yok. İlk kez birine yakınlık hissediyor o da kabusa dönüyor. Önce bir iç şiddet yaşıyor ama sonrasında başka bir duruma evrilecek” ifadelerini kullandı.

Zeynep karakterinin Ozan ile ilgili düşüncelerini anlatan Dilin Döğer, “Olmak istediği dünyada olan biri ilk kez ona o kadar yakın. Tabi ki etkileniyor Ozan’dan. Fakat bu hayranlık onun kabusu oluyor biliyorsunuz” diye konuştu.

Diziye yapılan yorumlardan da bahseden Döğer, “Alışılmışın dışında. Bir yanda tamamen gerçek bir dünya var. Bir yanda da tamamen yapay bir dünya. Sanırım bu da izleyici cezbeden bir şey” dedi.

Fevzi, Kadir’i evden kovuyor!

“ÇOK SÜRPRİZLİ BİR OYUN ARKADAŞI”

Erkan Petekkaya ile karşılıklı oynama deneyimini anlatan Dilin Döğer, “Çok sürprizli, güzel bir oyun arkadaşı. Önceden prova aldığımız hiçbir şey o ara öyle olmayabiliyor. Size bir kapı açıyor, siz de o kapıyı açarsanız ne âla” dedi.

‘YUNUS YÜZLÜM’Ü AÇIKLADI

Rol arkadaşı, dizideki babası Erkan Petekkaya’nın kendisine; “Yunus yüzlüm” demesiyle ilgili de konuşan güzel oyuncu, “Sanırım normalde de dururken güler gibi göründüğüm için öyle diyor. Yunuslar da öyleymiş” ifadelerini kullandı.

“Kadir sayesinde meleklerle tanıştım!”
PaYLaŞşşş