Seri katilden evlenen kızına çıldırtan mektup! Açmaya bile korkuyor

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr –ABD’de, 1994 yılında “The Oregonian” gazetesinin ofisine tuhaf bir mektup ulaştı. Zarfı açan gazetecilerin dikkatini çeken ilk detay mektubun gülen surat çizilerek imzalanmış olmasıydı. ‘Hikayemi anlatmak istiyorum’ şeklinde başlayan mektup başlangıçta normal bir haber içeriği gibi görünüyordu fakat satırlar ilerledikçe okuduklarıyla dehşete düşen gazeteciler bunun bir seri katile ait itiraf mektubu olduğunu anladı.

SORUNLU BİR AİLEDE BÜYÜDÜ

6 Nisan 1955’de dünyaya gelen Keith Hunter Jesperson, sorunlu bir ailede büyüdü ve yaşıtlarına göre ortalamanın üzerinde olan cüssesi onu sürekli alay konusu yaptı. Çocukluktan itibaren şiddete meyilli olan Jesperson hayvanlara işkence ediyor vebundan da zevk alıyordu.12 yaşındayken ailesi Washington’a taşındığında artık kavgadan başka bir şey bilmeyen bir çocuğa dönüşmüştü. Okul arkadaşlarına devamlı zorbalık yapan Jesperson, karıştığı bir kavgada arkadaşının bilincini kaybetmesine sebep oldu. İletişim becerileri zayıf olan genç adam, liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmeyip 1975 yılında da evlendi.

Eşi Rose ile evliliğinden 3 çocuğu olan Jesperson, ailesinin geçimini sağlamak için uzun yol kamyon şoförlüğü yapmaya başladı. Takvimler 1990 yılını gösterdiğinde karısıyla ilişkisi sancılı bir dönemden geçiyordu. Kocasının kendisini aldattığını düşünen Rose, Jesperson’dan ayrılmaya karar verdi. Hayatı yerle bir olan Jesperson, yaşananlardan sonra kadınlara nefretle bakmaya başladı ve bu nefret sonucu1990-1995 yılları arasında ABD’nin farklı bölgelerinde aralarında hayat kadınlarının da bulunduğu 8 kadını öldürdü. Kurbanlarını öldürmeden önce onlara şiddet uygulayan ve tecavüz eden seri katil, 1995 yılında şüphe üzerine gözaltına alındığında işlediği suçları tek tek itiraf etti.

Alıntı Metni

KIZINA MEKTUP GÖNDERDİ

Keith Hunter Jesperson, hapse girdiğinde geride öldürdüğü 8 kişiden daha fazla kurban bıraktı.Neler olduğunun farkında olmayan 3 çocuğu, artık babalarının bir seri katil olduğu gerçeğiyle yaşamak zorundaydı.

Jesperson’un kızı Melissa Moore, geçtiğimiz günlerde TikTok hesabından yaptığı paylaşımlarla ‘Mutlu Yüz Katili’ olarak bilinen babasının kendisine bir mektup yolladığını açıkladı.Babasıyla ilişkisini bir müddet sürdürmeye çalışan Moore, büyükbabasıyla konuştuğunda babasının kendisini ve kardeşlerini öldürmeyi düşündüğünü öğrenince tüm ilişkisini kesmişti.

Genç kadın yaptığı paylaşımda,“Bu yaz temmuz ayında evlendim ve yakın zamanda babamdan içinde düğünümde çekilen birkaç fotoğrafın da bulunduğu bir mektup aldım” ifadelerini kullandı. Moore, babasının kendisine, “Beni düğüne neden davet etmedin?”diye sorduğunu söyledi ve “Hapishanede olmasına rağmen bir şekilde sosyal medyada dolaşabiliyor. Mektubunda kocamın ve benim ne kadar şişman göründüğümüzden bahsetmiş” diye de ekledi. Melissa Moore, mektubun,“Unutma kızım, seni sevmekten hiç vazgeçmedim”şeklinde sona erdiğini belirtti.

Manavdan aldığı küflü kavun milyonların hayatını kurtardı

ÇANTAYI AÇMAYA KORKUYOR

Genç kadın babasının daha önce yolladığı bir hediyeyi açmaya korktuğunu da videosunda, “Geçtiğimiz Noel’de ondan bir paket aldım ve açmaya korkuyorum. Hapishanedeki mahkum arkadaşlarıyla bir çanta yapmış ve bana yollamış. Hediyenin içeriğinin ne olduğunu bilsem de açmak benim için kolay değil”sözleriyle anlattı.

Paylaşımın altına yorum yapan bazı TikTok kullanıcıları, babasının mektuplarına sinirlendiğini söyleyen kadının anlattıklarını şaşkınlıkla karşıladı ve onun babasıyla hâlâ iletişim kuruyor olması karşısında şoke oldu. Bir kullanıcı ise Melissa Moore’a mektupta yazanları dikkate almamasını tavsiye edip şunları söyledi:

Alıntı Metni

Bir diğer kullanıcı ise, “Mahkumların sosyal medyaya ne kadar rahat ulaşabildiğini bilseniz buna şaşırırdınız” diye konuştu. Melissa Moore’un paylaşımı 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve 993 binden fazla da beğeni aldı.

Unutamadığı tek uçuşu anlattı
‘Parasını hâlâ vermedi’
‘Gaz, genizleri yakıyordu’
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir