Şef Mehmet Yalçınkaya: Dönmüyoruz! Kardeşlerimizi yalnız bırakamayız

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem 11 ilde yıkıma yol açtı. Tüm Türkiye depremzedeler için seferber olurken, Mehmet Yalçınkaya da soluğu afet bölgesinde aldı. Ünlü şef, depremzedeler için kurulan dev kazanlarda ekibiyle birlikte gün boyu yemekler pişirdi.

“HERKESİN ELİNE SAĞLIK”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada “Herkesin eline sağlık, muhteşemsiniz. Veysel Şef ve ekibi yedi gündür birlikteyiz” notu ile sahra mutfağından paylaşım yapan ünlü şef, kendisine yapılan yorum karşısında adeta çileden çıkmıştı.

Şef Mehmet Yalçınkaya ve MasterChef Türkiye yarışmacıları deprem bölgesinde

“ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN”

Bir takipçi “Umarım o yemekler bürokratlara değil, depremzedelere pişiyordur” yorumunu yazmıştı. Günlerdir deprem bölgesinde olan Yalçınkaya, söz konusu yoruma yönelik, “Allah sizi bildiği gibi yapsın ne diyeyim” mesajıyla tepkisini dile getirmişti.

YARDIMA DEVAM EDECEĞİNİ DUYURDU

‘MasterChef Türkiye’ ekibiyle birlikte depremzedelere yardım eden Mehmet Şef, Instagram sayfasından son yaptığı paylaşımla afet bölgesindeki çalışmalarının devam edeceğini duyurdu.

CZN Burak: Söz veriyorum sizi hiç mahcup etmeyeceğim

“MUTFAK KURUYORUZ”

Ünlü isim, 1.4 milyon takipçili hesabından, “Dönmüyoruz! Kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. ‘MasterChef Türkiye’ olarak mutfak kuruyoruz. Yarışmacılarımız ile yemek yaparak deprem bölgesinde olacağız” mesajını yazdığı bir video yayınladı.

“ARKADAŞLARIMIZA YEMEK YAPACAĞIZ”

Yalçınkaya, paylaşımında, “Yeni karargâhımız İslahiye. Malzemeler buraya geldi. Yeni yerimiz burası, İslahiye’de arkadaşlarımıza yemek yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ÇOK BÜYÜK İŞ YAPIYORSUNUZ”

Mehmet Şef’in geri dönmeyeceklerin duyurdukları bu paylaşıma; “Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Çok büyük iş yapıyorsunuz. Bu millet bunu unutmaz”, “Herkes böyle iyilik sever ve merhametli olsa ne güzel bir dünya olurdu” ve “Allah sizden razı olsun, iyi ki varsınız” gibi yüzlerce yorum yazıldı.

Depremde enkaz altında kalan Taha Duymaz hayatını kaybetti
PaYLaŞşşş

Yorumlar kapalı.