Seçim görevlileri belli oldu mu, ne zaman belli olacak? 2023 Seçim görevlisi ücretleri ne kadar olacak?

Seçim görevlileri belli oldu mu, ne zaman belli olacak? 2023 Seçim görevlisi ücretleri ne kadar olacak?

Her seçim döneminde olduğu gibi sandık ve seçim görevlisi olarak YSK tarafından atanan kamu memurları, görev ve görev yerlerinin belli olacağı tarihi araştırıyor. Kamu görevi vazifesiyle, 2023 seçimleri için sandık görevlisi olarak atanacak olan kişiler, görev yerlerinin açıklanacağı tarihi sorguluyor. Sandık başında kamu görevlisi vazifesiyle yer alacak olan seçim görevlisi memurlar, YSK tarafından belirlenecek olan okullarda görev alacak.

SEÇİM GÖREVLERİ BELLİ OLDU MU?

Seçim görevleri, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından henüz açıklanmadı. Seçim görevlilerinin görev yapacağı sandıkların 1 Mayıs itibariyle belli olması bekleniyor.

2023 SEÇİM GÖREVLİ ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK?

2023 yılı için seçim görevlisi ücretleri henüz belli olmadı. Ancak genel hesaplama yönteminin 2000 x memur maaş katsayısı olması dolayısıyla 0,433684 x 2000 = 867 TL civarında belirlenmesi bekleniyor.

SEÇİM GÖREVLİSİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

Seçim görevlisi olarak atanan kişilerin görevleri, ülke veya bölgeye göre farklılık gösterebilir. Ancak genellikle, seçim görevlileri şu görevleri yaparlar:

– Oy verme yerlerinin belirlenmesi ve hazırlanması

– Oy verme sürecinin yönetilmesi ve denetlenmesi

– Oy pusulalarının ve oy verme kutularının hazırlanması

– Seçmenlerin kimliklerini doğrulama işlemlerinin yapılması

– Oy sayımı ve sonuçların ilan edilmesi

– Seçim görevlileri, seçim günü boyunca çalışırlar ve seçim sonrasında, oy sayımı ve sonuçların bildirilmesi işlemleri tamamlanana kadar görevlerini sürdürürler.

PaYLaŞşşş