Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2023 başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı işçi alımı kadro dağılımı ve kontenjanları!

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2023 başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı işçi alımı kadro dağılımı ve kontenjanları! – Son Dakika Haberleri İnternet

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2023 başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı işçi alımı kadro dağılımı ve kontenjanları!

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuru tarihleri, kadro dağılımı ve kontenjanları gündemde yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın sürekli işçinin alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakanlığın ihtiyaç duyduğu hizmet türü ve mesleklerdeki alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecek. Bu nedenle başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.  Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular, 22-27 Mart tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ‘esube.iskur.gov.tr’ sitesi üzerinden yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI VE KONTENJANLARI

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kapsamında;
-4 bin 958 temizlik görevlisi,
-3 bin 386 güvenlik görevlisi (silahsız),
-747 klinik destek elemanı (hastane),
-520 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi,
-279 elektrikçi,
-195 inşaat boyacısı,
-130 marangoz,
-277 ısıtma ve sıhhi tesisatçı,
-258 bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elamanı ile
-150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere 10 bin 900 sürekli işçi istihdam edilecek.

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alım başvurularıyla ilgili olarak Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir açıklamasında bulundu. Sözleşmeli alımla ilgili detaylara aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 2023 sürekli ve sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)


Klinik destek elemanı nedir, ne iş yapar? Klinik destek elemanı görev tanımı

PaYLaŞşşş