Ricky Martin’in yeğeniyle ilişki yaşadığı iddia edilmişti! Davanın sonucu belli oldu

İki hafta önce Porto Riko’daki bir yargıcın, Porto Rikolu pop ikonu Ricky Martin’e karşı ‘aile içi istismar’ nedeniyle bir uzaklaştırma kararı çıkardığı ortaya çıkmış, ancak istismara uğradığı söylenen kurbanın adı daha önce açıklanmamıştı. Konuya ilişkin basına açıklama yapan bir polis, “Şimdiye kadar polis onu bulamadı. Hakkında şikayetçi olan kişiye ilişkin uzaklaştırma kararı bulunuyor. Emrin yürürlükte kalıp kalmayacağını ise hakim belirleyecek” demişti.

‘YEĞENİYLE İLİŞKİ YAŞADI’ İDDİASI

İspanyol gazetesi Marca’ya göre; Ricky Martin’in erkek kardeşi Eric Martin, söz konusu şikayette bulunan kişinin şarkıcının yeğeni olan 21 yaşındaki Dennis Yadiel Sanchez olduğunu söyledi. Ricky Martin’in, yedi ay boyunca yeğeni Dennis Yadiel Sanchez ile ilişki yaşadığı ve ilişkileri süresince de Sanchez’e fiziksel ve psikolojik şiddet gösterdiği iddia edildi.

Porto Riko gazetesi El Vocero ise; Martin’in yaklaşık olarak iki ay önce ayrılmalarını iyi karşılamadığını ve yeğenini aramaya devam ederek, evinin yakınlarında dolaştığını kaydetti.

Sanchez ayrıca, Martin’in ‘fazla miktarda alkol ve uyuşturucu tükettiğini’ de iddia etti ve mahkemeye verdiği dilekçede güvenliğinden endişe ettiğini belirterek; şiddet gördüğünü ve taciz edildiğini söyleyip şarkıcıya dava açtı.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Ricky Martin’in avukatı Marty Singer, olay hakkında konuşarak şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
50 yaşında görüntüsüyle dikkat çekti

“YARGI YOLUYLA YANIT VERECEĞİM”

50 yaşındaki ünlü şarkıcı ise, Twitter hesabından yayınladığı açıklamada, “Hakkımda verilen uzaklaştırma kararı tamamen yanlış iddialara dayanıyor. Bu yüzden yargı yoluyla yanıt vereceğim. Bu devam eden bir hukuki mesele olduğu için şu anda detaylı açıklamalar yapamıyorum. Gelen sayısız destek mesajları için minnettarım” diye yazdı.

“YANLIŞ İDDİALARDA BULUNAN SORUNLU BİR BİREY”

Tüm bunların ardından Page Six’te yer alan habere göre; Dennis Yadiel Sanchez, kendi isteğiyle dayısına açtığı davayı geri çekti. 50 yaşındaki Martin’in avukatları, Porto Riko’daki mahkemenin Sanchez’in çıkarttırdığı geçici uzaklaştırma kararını ‘bekledikleri gibi’ uzatmadığını söyleyerek, ortak bir açıklamada bulundu:

Alıntı Metni

RICKY MARTIN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Davanın sonuçlanmasından ve adının temize çıkmasının ardından Ricky Martin, yeğeninin yasadışı bir ensest ilişki içinde oldukları, Sanchez’e şiddet uyguladığı ve ilişki sona erdiğinde onu taciz ettiği iddialarının ‘acı verici’ ve ‘yıkıcı’ olduğunu söyleyerek, dünya basınında büyük yankı uyandıran olay hakkında konuştu.

TMZ’nin sitesinde yayınlanan videoda Martin, yasal süreç sebebiyle daha önce hakkında ortaya atılan iddialar hakkında konuşamadığını, ancak şimdi yeğeni davayı geri çektiği için sessizliğini bozabileceğini söyledi:

Alıntı Metni
Ricky Martin baba oldu

HAYRANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Ünlü isim, şimdiki önceliğinin ise müzik aracılığıyla ‘iyileşmek’ olduğunu söyleyerek, “Sahneye geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Kameraların karşısına geçip insanları eğlendirmek için sabırsızlanıyorum, bu en iyi yaptığım şey” ifadelerini kullandı.

Şarkıcı ayrıca, arkadaşlarına ve hayranlarına destekleri için de teşekkür etti:

Alıntı Metni

‘AKIL SAĞLIĞI İYİ DEĞİL’ İDDİASI

Öte yandan Eric Martin, Dennis Yadiel Sanchez’in akıl sağlığıyla ilgili problemleri olduğunu da söylemiş ve şimdilerde aileden dışlanan 21 yaşındaki gencin diğer akrabalarına da zarar verdiğini belirtmişti. Ailenin Sanchez’in kötüleşen ruh sağlığı sorunlarıyla başa çıkmak için mücadele ettiğini; ancak kendisi ve ailesinin ‘sorunlu’ yeğenlerini hala sevmelerine rağmen, artık ‘sessiz kalmaktan bıktığını’ da sözlerine eklemişti.

Martin ayrıca, Sanchez’in bir zamanlar kadın bir iş arkadaşını öldürmekle tehdit ettiğinden de bahsetmişti. Fox3Now’da yer alan habere göre ise; Sanchez’in tehdit ettiği iş arkadaşı Claudia Ramrez Martell’in, kendisine ‘takıntılı’ olduğu gerekçesiyle Sanchez’e karşı uzaklaştırma kararı çıkardığı belirtilmişti.

Ayşe’nin Ricky Martin heyecanı!
PaYLaŞşşş