Putin’in dostu Tatyana Bakalchuk’tan skandal uygulama

Şubat 2022 tarihinden beri devam eden Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası dünya basınının gözü bölgeden gelen haberlerde. Bu bağlamda gün içerisinde DailyMail gazetesinde çıkan haber belki de savaşın başından beri bölgeden gelen en ilginç olaylardan biri.

28 dakikalığına öldü! Uyanınca söyledikleri tüyler ürpertti

GÖRÜNTÜNÜN ADRESİ PUTİN’İN MEMLEKETİ

Wildberries isimli Amazon benzeri bir satış mağazasından sızdırılan görüntülerde firmada çalışan kadınların çıplak bir şekilde arandığı ortaya çıktı. Şirket, Putin’in en yakın dostlarından olan ve Rusya’nın en zengin kadını Tatyana Bakalchuk tarafından yönetiliyor.

47 yaşındaki Bakalchuk’un 7 çocuğu bulunuyor ve milyarder iş kadının Kremlin ile yakın bağlantıları bulunuyor. Görüntünün çekildiği yer Putin’in memleketi St. Petersburg. DailyMail’in haberinde çalışanların çıplak aranmasının nedeni de belirtildi. Habere göre skandal aramanın nedeni çalışanların saat ve telefon taşımasının yasak olması.

PUTİN EKONOMİDE ONA DANIŞIYOR

Rusya’nın en zengin kadını olan Tatyana Bakalchuk’un 10,7 milyar sterlinlik bir serveti vardı, ancak Bakalchuk’un imparatorluğu ağır çalışma koşulları nedeni sonrası yapılan grevlerle sarsıldı.

Tatyana’nın şirketi Rus işgalinden beri yıllık ciroda yüzde 95’lik bir artışla çarpıcı bir başarı yakaladı. Ancak bu süreçte meydana gelen grevler ve yanlış ürün gönderimi sorunları nedeniyle sık sık eleştirilerin odağı da oldu.

Denizde başladı, karada bitti! İspanya’da film gibi operasyon

2022 YILINDA REKOR SİPARİŞ ALDI

Öte yandan Putin’in toplantılarda perakende politikaları konusunda Tatyana’ya danıştığı biliniyor. Tatyana ise söz konusu şirketini 2004 yılında doğum yaptıktan hemen sonra kurdu.

Wildberries 2022 yılında işgalin başlamasından itibaren Rusya’da toplam 1,5 milyar sipariş aldı. Ukrayna ise hem Wildberries şirketini hem de Bakalchuk’u Rus askeri üniforması ve propagandası satıcısı olarak nitelendirdi.

Sapık kamerada! Dakikalarca takip edip tecavüz etti
53 km’lik yeni yola duvar ördüler! Fransızlar çılgına döndü
Belden aşağısı ve bir kolu yok! Genç adam suda dehşeti yaşadı
PaYLaŞşşş