PTT 2022 personel alımı ilan tarihleri ne zaman? PTT Personel alımı yapacak Kargocu, postacı, şoför, gişe memuru!

PTT’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı sınırsız personel ilanı sayesinde sosyal medya birbirine girdi. Her saat on binlerce tweet atıldı ve toplamda milyonlarca kişi bu konuyu konuştu. Bu konu sayesinde ülke gündemi de birden değişti. PTT’nin sınırsız personel ilanı sayesinde artık pek çok kişi rahatlıkla işbaşı yapabilecek. Geçim sıkıntısı çekmeden devlet memuriyetine erişebilecek kişiler son derece mutlu görünüyor. PTT’nin sınırsız personel ilanına başvurmak için belirli kriterlerin arandığını da bilmek gerekebilir.

PTT’nin Sınırsız Personel İlanına Kimler Başvurabilir?

PTT’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı sınırsız personel ilanına başvurabilmek için belirli kriterlerin arandığı biliniyordu. Bu kriterlerin de açıklanmasıyla başvurular bugün itibarıyla başlamış oldu. PTT tarafından yapılan açıklamaya göre bazı kriterlerin karşılanması işe alım açısından oldukça önemli. Bu ilana başvurabilecek kişilerin KPSS’den yeterli puanı alması gerekiyor. KPSS’den yeterli puanı alamayan kişiler PTT’nin sınırsız personel ilanına ne yazık ki başvuru hakkına sahip olamıyor.

PTT’nin Sınırsız Personel İlanı Ne Zamana Kadar Geçerli?

PTT’nin yayınladığı ve büyük bir izdiham yaratılmasına sebebiyet veren sınırsız personel ilanı sonrası pek çok soru akıllara geldi. Bu ilanın ne zamana kadar geçerli olduğu da akıllara gelen sorular arasında yer alıyordu. PTT’nin yayınladığı sınırsız personel ilanının elbette ki bir geçerlilik süresi var. Bu geçerlilik süresi henüz PTT tarafından net bir şekilde açıklanmadı. Ancak yapılan açıklamalara göre PTT’ye bu konu hakkında gelen başvuru sayısının milyonlarla ifade edildiği biliniyor. Bu sebeple de bazı tahminlere göre yakında başvurular kapanacak.

PTT Hangi Personelleri Alacak?

PTT’nin yayınladığı ilan hakkında akıllara gelen bir diğer soru da hangi personellerin alınacağıydı. Alınacak olan personellerin kargocu, postacı ve şoför olacağı duyuruldu. Bu ilanın üzerine kargoculuk, postacılık ve şoförlük yapan kişilerin hız kesmeden başvuru yaptığı görüldü. Bu meslek gruplarına sahip kişilerin elini çabuk tutarak başvuru yapması oldukça önemli. Başvuruların kapanması ihtimaline karşı en kısa sürede başvuru yapmak gerekiyor. Ancak gerekli KPSS şartlarının ve kriterlerinin karşılanması başvuru konusunda oldukça önemli bir etken.

PaYLaŞşşş