Polisleri öldürdüğü silahı 8 yaşındaki kızından istedi! ‘Biri bizi takip ediyor’

Milliyet.com.tr – 14 Aralık Çarşamba günü Amy Brogdon Anderson, 8 yaşındaki kızı ve üç köpeğiyle saat 14:30’da Bay St. Louis’deki motele 6’da giriş yaptı. İlk bir saat içinde her şey çok normaldi ancak Amy Anderson birileri tarafından takip edildiğini düşünüyordu. Küçük kızını odada bırakan Anderson motel müdürünün yanına giderek polis çağırmasını rica etti.

BİRİ BİZİ TAKİP EDİYOR

Anderson ve 8 yaşındaki kızının kaldığı motele gelen iki polis memuru Anderson ile konuşmaya çalıştı. Polisleri karşısında gören Anderson beyaz bir minibüsün günlerdir kendilerini takip ettiğini ve çok korktuğunu iletti.

Kadının şüpheli davranışlarını gören polisler küçük kızın güvenliğinden endişe duydu ve memurlar Anderson’la konuştuktan sonra çocuk koruma hizmetlerini aradıklarını söyledi. Bunu duyan Anderson aceleyle kaldıkları odadaki eşyalarını topladı ve kızını alarak arabasına koştu. Anderson’ı ellerinden kaçırmak istemeyen polis memurları da arabalarına bindi ve Amy Anderson’ın yolunu kesmek istediler. Saniyeler içinde Anderson ve iki polis memurunun arabası karşı karşıya geldi. Genç kadın hemen yan koltuğunda oturan kızından tabancasını istedi. Küçük kız annesine tabancasını verdi. Anderson polis memurlarına ateş açtı. İlk kurşun memur Steven Robin’e isabet etti ve orada hayatını kaybetti.

Memur Estorffe ve Anderson birbirlerine ateş etmeye devam ettiler. İki el ateşin ardından Memur Estorffe Anderson’ın göğsünden vurdu. Çatışmada koluna ve kafatasına kurşun isabet eden memur Branden Estorffe ise hastanede hayatını kaybetti.

KÜÇÜK KIZ HER ŞEYİ ANLATTI

İki polisi öldürdükten sonra vurularak öldürülen Mississippi veterineri Anderson’ın tüm olaya şahitlik eden ve en küçük bir yara almayan 8 yaşındaki kızı polisleri öldürmesi için annesine silahını kendisinin verdiğini söyledi. Küçük kızın verdiği ifadede annesinin polis memurlarına nasıl ateş açtığını en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Alıntı Metni

Olayı duyan aile yakınları soluğu polis merkezinde aldı. Küçük kızın babaannesi ve Anderson’ın eski kayınvalidesi Sylvia Brogdon ise şu cümleleri kullandı:

Alıntı Metni

Genç kadın, Amy Brogdon Anderson’ın Facebook sayfası, çocukları ve köpekleriyle Hawaii’de tatil yaparken ve yakın zamanda bir okul Mezunlar Günü kutlamasında çekilmiş mutlu, gülümseyen fotoğraflarıyla dolu.

Nedime düğün fotoğrafında damadı ‘taciz etti!’ Gelinin paylaşımı ortalığı karıştırdı
Katar’ı salladılar! Kylian Mbappe ve Lionel Messi, Dünya Kupası’nda kırılmadık rekor bırakmadı
PaYLaŞşşş