Özgür Özel’den delegelere mektup

Özgür Özel’den delegelere mektup

Tüm CHP 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultay’a kilitlendi. Genel başkan yarışında da dikkat çeken gelişmeler var.

İMAMOĞLU’NDAN ÖZEL’E DESTEK

Genel başkan adaylığı için imza toplayan CHP Grup Başkanı Özel, delegelere mektup yazdı. Özel mektubunda hem delegelerden destek istedi. Hem de iktidar olma sözü verdi. Mektubunda Özgür Özel, 2014 ve 2018 seçimlerine muhalefetin aldığı yüzde 48’lik oy oranını aşamadığını vurguladı. Özel, “Bu başarısızlık, sadece partililerimizi değil, partimize umut bağlayan ve iktidar hayalimize ortak olan tüm yurttaşlarımızı derinden sarstı. Tüm bu kesimler hiçbir şey olmamış gibi davranılmasını değil, bir değişim ve yenilenmeyle partimizin yeniden bir çekim merkezi olmasını bekliyor, istiyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Özel’in adaylığı için imza verdi.

Özgür Özel’den delegelere mektup

“İKTİDAR OLACAĞIZ”

Özgür Özel tüm delegelerden destek isteyerek, “Partimizi birlikte en iyi şekilde yöneteceğimize ve iktidarı kuracağımıza söz veriyorum. Bu yolda sizinle beraber el ele, omuz omuza yürümek istiyorum” çağrısı yaptı. Özgür Özel delegelere Rus yazar Grigory Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı kitabını, Tutum Belgesi ve Nutuk’u da yolladı.

Özgür Özel’den delegelere mektup

Kurultaya giderken, bir zamanlar Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık için önünü açan CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav’ın şimdi de Özel’in desteklenmesi için delegeler bazında görüşmeler yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, o görüşmelerde Önder Sav meslektaşı olan hukukçu delegeleri arayarak, Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği, Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin ilerleyemeyeceğini söylediği öğrenildi.

PaYLaŞşşş