Özel Güvenlik sınav sonuçları 2022 sorgulama ekranı EGM! ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta?

Özel Güvenlik sınav sonuçları 2022 sorgulama ekranı EGM! ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta? – Günün Haberleri

Özel Güvenlik sınav sonuçları 2022 sorgulama ekranı EGM! ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta?

Özel Güvenlik 99. Temel Eğitim ve 75. Yenileme Eğitimi Sınavı geçtiğimiz 27 Ağustos 2022 tarihinde düzenlendi. Sınavın ardından gözler Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Adayların gündeminde olan ÖGG sonuç açıklama tarihi duyuruldu. 99. ÖGG sınav sonuçları belirtilen tarihte Emniyet Genel Müdürlüğü’nün www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” sitesinden ilan edilecek.

Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikası bulunan kişilerin silahsız yenileme eğitimi ile birlikte silah farkı eğitimi alarak özel güvenlik yenileme sınavına silahlı sınav türünden katılacak adayların başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Başarı sağlanamaması durumunda sınav sonucu silahsız olarak değerlendirilecektir.

ÖGG SONUÇLARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, ÖGG sonuçlarını 16 Eylül tarihinde ilan edecek. Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih 19-21 Eylül 2022 olacak.

SINAV İTİRAZI HAKKINDA DETAYLAR

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 50 TL ücret yatıracaklardır. Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınav sorularına ve/veya yazılı sınav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan sonra sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır. Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının www.egm.gov.tr/ozelguvenlik web sitesinde ilan edilecektir.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvenlik@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

Ziraat Bankası, Halk Bankası TOKİ başvurusu e-Devlet 2022… TOKİ başvuruları nereye, nasıl yapılacak?

PaYLaŞşşş