Oscar skandalına ‘kutsal tokat’ dedi! ‘Kocamı asla terk edemeyeceğimi gördüm’

Will Smith, ‘King Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldığı 94’üncü Oscar Ödül Töreni’ne tokat skandalıyla damga vurmuştu. Rock, Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in Alopesi hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtmasıyla ilgili “Jada seni seviyorum, ‘G.I. Jane 2’yi sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde espri yapmıştı. Bunun üzerine Smith, oldukça sinirlenmişti. Ünlü aktör, şakalar üzerine sahneye çıkıp, Chirs Rock’a tokat atmış ve “Karımın adını ağzına alma!” demişti.

Smith, ödülünü almak için sahneye çıktığında gözyaşlarıyla özür dilemişti. Skandal tokattan haftalar sonra bir video yayınlayarak Chris Rock’tan ve ailesinden de özür dileyen aktör, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edilmekten kurtulamamıştı.

“BURAYA KARIN OLARAK GELMEDİM AMA KARIN OLARAK AYRILIYORUM”

Aylarca konuşulan olayın üzerinden neredeyse iki yıl geçmişken, Jada Pinkett Smith eşinin Akademi Ödülleri’nde Chris Rock’ı tokatlamasının kendisine olan bağlılığını anlamasına yardımcı olduğunu itiraf ederek; şöyle konuşmuştu:

Alıntı Metni

“İYİ Kİ TÖRENE KATILMIŞIM”

Jada, son röportajında bir kez daha yaşananlarla ilgili konuştu. “O yıl neredeyse Oscar törenine katılmayacaktım, ama iyi ki katılmışım” diyen ünlü isim; “Artık bu olaua ‘kutsal tokat’ diyorum, çünkü ardından pek çok olumlu şey yaşandı” ifadelerini kullandı.

“Will’iden ayrılıp ayrılmayacağımı anlamaya çalıştığım onca yıldan sonra, onu asla terk etmeyeceğimi görmem için o tokat gerekliydi. Eğer bu olmasaydı kim bilir ilişkimiz nerede olurdu?” dedi be ekledi:

Alıntı Metni
Kocasını aldattığını canlı yayında itiraf etmişti! ‘Onu tüm dünyanın önünde küçük düşürdü’
Chris Rock: Will Smith tarafından o kadar sert tokatlandım ki şarkısı kulaklarımda çınladı!
PaYLaŞşşş