Orhan Gencebay’dan önce ameliyat sonra albüm

MESUT YILMAZ/ MİLLİYET
Orhan Gencebay, geçtiğimiz mayıs ayında eşi Sevim Emre ile Nişantaşı’nda özel bir hastaneden çıkarken görüntülenmişti. Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Gencebay, yakın bir arkadaşına “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulunduklarını ve arkadaşının sağlığının iyi olduğunu söylemişti.

Röportaj yapmama kararı aldığını ve sözlerinin yanlış anlaşılmasından dolayı çok üzüldüğünü söyleyen usta sanatçı, “Doğru olduğuna inandığınız bir şey söyleseniz bile birileri şahsi görüşüne göre bir yerlere çekiyor. Bunun için fikir beyan etmemeyi daha uygun görüyorum. Kimseye kırgınlığım yok. Ben devletimi, vatanımı çok seviyorum ve değerlerime son derece saygılıyım” ifadelerini kullanmıştı.

“BİRÇOK ARKADAŞIMA ÖRNEK OLDUM”

Daha önce 32 sanatçı ile ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ adlı saygı albümü yapan Gencebay, “Tekrar bu tarz bir çalışma olacak mı?” sorusu üzerine, “Bunu ilk yapan benim. Benden sonra birçok arkadaşımıza örnek oldum. Bu benim için ayrı bir mutluluk. Sağ olsun sanatçı arkadaşlarımız ile güzel işlere imza attık. Tekrar yapmayı düşünüyorum” demişti.

Gökhan Gencebay ile Seda Han Özmen evlendi

“ÇOK DEĞİŞİK ŞEYLER OLACAK”

Orhan Gencebay, genç sanatçılardan çok tanıdığı olmadığını ama hiç tanınmamış isimlerle albüm hazırlığı fikrinin olduğunu ve eski eserlerini bu isimlere seslendirerek onlara bir şans vermek istediğini söylemişti. Yakın zamanda 3-4 ayda bir eser çıkarmayı planladığını, bunların içinde rap müziğin de olacağını dile getiren usta sanatçı, “Çok değişik, çok güzel şeyler olacak. Herkes çok şaşıracak. Yakın zamanda başlıyoruz” şeklinde konuşmuştu.

“TELİF HAKKI KONUSU ÇOK ÖNEMLİ”

Sanatçıların albüm çıkarmama konusuna da değinen Gencebay, “Şu anda verilen emeklerin karşılığı yeterince alınamıyor. Telif hakkı konusu halledilmezse sanatçıları maddi manevi iyi günler beklemiyor. Bu konu en önemli konudur” açıklamasını yapmıştı.

Orhan Gencebay’dan sahne kıyafetleri yorumu

ÖNCE OPERASYON SONRA STÜDYO

Şimdilerde altı şarkıdan oluşacak yeni albümü için çalışmalar yapan Orhan Gencebay, ilk olarak albümü için ameliyat masasına yatacak. Ses tellerinden operasyon geçirecek olan 78 yaşındaki usta sanatçı, taburcu olduktan kısa bir süre sonra ise stüdyoya girecek.

Projedeki ‘Canım Türkiyem’ eserini kendi besteleyen Gencebay, konuyla ilgili; “Milli duygularla yazılmış bir şarkı. Siyaset içeren bir eser değil. Tüm Türkiye’yi kucaklayan bir parça” dedi.

PaYLaŞşşş