Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti

Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti – Günün Haberleri

Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti

76 yaşındaki Ömer Tuğrul İnançer’in gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Karagümrük’teki Pir Nurettin Cerrahi tekkesinin son postnişini olarak bilinen Ömer Tuğrul İnançer’in yarın İstanbul’da toprağa verileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, erdem, şefkat, merhamet ve güzellik yoluna adanmış bir ömür… Cemali de güzeldi, celali de. Mekanı cennet, makamı âli olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise taziye mesajında, “Âlem-i Cemâl’e göç eden, günümüzün tasavvuf bilgelerinden, gönül, fikir ve kültür insanı Ömer Tuğrul İnançer’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çok kıymetli mutasavvıf ve gönül insanı Ömer Tuğrul İnançer Beyefendi’nin vefatından derin bir teessür duymaktayım. Sayın İnançer’e Allah’tan rahmet diliyor, ailesine ve tüm sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Mekânı cennet, derecatı âli olsun.” dedi.

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP’TAN TAZİYE MESAJI

Şentop, Twitter hesabından yayımladığı mesajda, “Tasavvufun hikmetlerinin günümüzde neşvünema bulmasına vesile olan, gönül dünyamızın rehberlerinden kıymetli büyüğümüz Ömer Tuğrul İnançer, Rahmet-i Rahmana kavuşmuş. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Menzili mübarek, mekanı cennet, makamı ali olsun” ifadelerine yer verdi.

PaYLaŞşşş