‘Olayın tüm boyutları açığa çıkarılacak’

ANKARA Milliyet – Çelik, özetle şunları söyledi:

HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ: (Bartın’daki maden kazası) Her türlü girişim, değerlendirme, soruşturma yapılacaktır. Oradaki gazın ölçülmesi, kişilerin tek tek takip edilmesi gibi çip sisteminin olduğu şeklindeki değerlendirmelerle birlikte bu acı olay nasıl meydana geldi, bu olayın oluşmasına sebep teşkil eden unsurlar nedir, bütün boyutlarıyla açığa çıkarılacak ve kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır. Bütün bu süreci bütün hassasiyetiyle takip edeceğiz.

ENTERESAN ŞEFFAF GEZİ OLMUŞ: (Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti) Bu kadar şeffaflık diyen birisi geziye katılanları atlatarak 8 saat ortadan kayboldu. Enteresan şeffaf gezi olmuş. Şöyle bir cümle CHP tarafından söylenmişti; ‘CHP adayı olacak kişinin kapasitesine bakılmaz, uluslararası aktörlerin kimi işaret ettiğine bakılır’ diye bir cümle. Bunu hangi CHP’li büyükşehir belediye başkanı söylemiştir? Bir siyasi parti genel başkanının 8 saat kaybolması başka tartışmaları gündeme getirmiştir. O tartışmaları takip ediyoruz.

AK PARTİ, MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEYECEK

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, MKYK toplantısına katılmak için Genel Merkez’e gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Amasra’da yaşanan maden faciasına ilişkin savcılar ve müfettişlerin görevlendirildiğini hatırlatan Turan, şunları söyledi: “Kimin kusuru, kimin ihmali varsa hepimiz peşinde olmalıyız, bu konuda kararlıyız. Bu işin siyaseti, partisi, lamı cimi olmaz. Üzerimize düşen ne varsa yapmakta kararlıyız. Yarın (bugün) AK Parti grubu olarak Meclis’e araştırma komisyonu kurulması teklifinde bulunuyoruz. Tüm tedbirleri, alınacak önlemleri, can güvenliğini artıracak mevzuat değişikliklerini, dünya örneklerini araştıracak, buna ilişkin adımlar atacak bir komisyon kurmak istiyoruz. Tüm partilerimizden sağduyu ile soğuk akıl ile meseleye yaklaşmasını, başarılı bir çalışma takvimi olmasını, sonuçlarının da şimdiden ülkemize, madencilerimize hayırlı olmasını ümit ediyorum.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir