O Kız dizisinde Kadir ve Zeynep’in başına gelenler geceye damga vurdu! Oyunculuğu alkış topladı

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr
Yapımını Content House’un üstlendiği Kanal D’nin iddialı yeni dizisi i ‘O Kız’, 5 Ekim Çarşamba akşamı 3’üncü bölümüyle izleyici karşısına çıktı.Senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Özlem Günhan’ın oturduğu ve kadrosundaErkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu, Dilin Döğer, Macit Koper, Asiye Dinçsoy, Orhan Kılıç, Ayten Uncuoğlu, Münire Apaydın, Melih Selçuk gibi isimlerin yer aldığıdiziye; internetteki videoda yüzü göründükten sonra hayatı daha da zorlaşan Zeynep’in babasıyla sokakta kalması damga vurdu.

‘O Kız’ dizisinin son bölümünde; İsmail dedenin rahatsızlanması sonrası Kadir, Türkan ve Fevzi onu hastaneye yetiştirirken; Sitare’nin emriyle Zeynep’in evine giden Ozan, onu kilitli kaldığı odadan çıkardı. Zeynep’in telaşla evden çıkması sonrası peşinden giden Ozan onu hastaneye götürdü.

FEVZİ, ZEYNEP’E TOKAT ATTI

Bu sırada annesiyle konuşan Fevzi, Ozan’ın eve geldiğini duyunca sinirden deliye döndü. Zeynep’in hastaneye Ozan’la geldiğini gören Fevzi, yeğenine bir tokat attı. Bu anlara şahit olan Kadir ise gözyaşlarına boğuldu. Babasının üzülmesine dayanamayan Zeynep de onu sakinleştirip içeri girdi.

Set Ekstra, ‘O Kız’ dizisinin setinde

SİTARE’DEN YENİ HAMLE

Zeynep’i bıraktıktan sonra Sitare’ye koşan Ozan, kızın kendilerine yardım edemeyeceğini söylerken; borçlarını inceleyen Sitare sinir krizi geçirdi. Ozan’a da yarın Zeynep ve halasıyla pazarlık içim masaya oturacaklarını söyledi. Ertesi sabah Türkan’ı arayan Sitare, onu ve Zeynep’i “Reddemeyeceğiniz bir teklif yapacağım” diyerek ajansa çağırdı.

Türkan’ı üzerine çay dökerek odadan yollayan Sitare, Zeynep’e Ozan ile göstermelik bir aşk yaşamasını teklif etti. Bunun hem kendisini hem Ozanı hem de ajansı kurtaracağını ifade etti. Ancak teklifi kabul etmeyen Zeynep, ajansı terk etti. Zeynep’i uyaran Sitare, cebine kartını koyarak ne zaman isterse arayabileceğini belirtti.

“Kadir sayesinde meleklerle tanıştım!”

OZAN İLE ZEYNEP YÜZLEŞTİ

Dedesinin gözünü açmasıyla rahat bir nefes alan Zeynep, yerine refakatçi olarak kalacak İpek’ten şapka ve gözlük istedi. Sokağın başında kendisini bekleyen Ozan ile konuşmaya giden Zeynep, Ozan’ın birlikte battıklarını ve hayatlarının kaydığını söylemesine rağmen teklifi kabul etmeyeceğini ifade etti.

FEVZİ’DEN ZEYNEP’İ EVLENDİRME PLANI

Bu sırada Fevzi de Zeynep’i evlendirmek için Hakkı Bey’in kendisine teklif ettiği paranın yarısı olan 50 bin Euro’yu aldı. Annesinin desteğiyle Türkan’a baskı yapan Fevzi, karısını; yeğenini 60’lı yaşlardaki Hakkı ile evlendirmeye ikna etti. Ağabeyinin para aldığını duyan ve Hakkı’yla kendisi evlenmek isteyen Nimet ise Hakkı’nın kızının bu işi bozmasıyla ilgili teklifini kabul etti.

‘O kız’ dizisinin karakterleri

NİMET, KADİR’İ KANDIRDI

Kadir’i ‘Size ev alacağım’ diyerek kandıran Nimet, parayı alarak Hakkı’nın kızına 50 bin Euro’yu geri götürdü. O sırada babasının Zeynep için ısrar ettiğini söyleyince ona videoyu da gösterdi. Akşam da Hakkı Bey’in evine giden Fevzi ve ailesi, her şey yolunda gitsin diye uğraşırken olanlar oldu. Zeynep’in internetteki videosunu izleyen Hakkı, Fevzi’den parasını geri istedi.

OZAN’IN YARDIMINA AĞABEYİ KOŞTU

Halası ve eniştesinden önce babasını da alarak dışarı çıkan Zeynep, eve gitmek istemese de babasının sürpriz yapacaklarını söylemesiyle onu kırmadı. Bu sırada parayı bulamayan Fevzi’nin kendisine saldırmasıyla korkan Türkan, Zeynep’i arayarak ‘eve gelmeyin’ dedi. Ancak telefonunu arabada düşürdüğü için Ozan açtı. Bütün gece içip sarhoş olan Ozan ise halanın telefonu sonrası, ağabeyi Salih’e kızın sokağına gitmelerini söyledi.

Erkan Petekkaya kalp krizi mi geçirdi?

KADİR VE ZEYNEP EVDEN KOVULDU

Eve giden Zeynep ve Kadir, Türkan’a seslenirken, parasını arayan Fevzi’ye; Kadir yanıt verdi. Paranın yerini tarif eden Kadir, sürpriz için aldığını söyleyince Fevzi ona saldırdı. Nimet’in her şeyi bildiğini söyleyen Kadir’i yüzleşmeye götüren Türkan ve Zeynep, sonuç alamadı. Tüm bu yaşananların ardından Fevzi, baba-kızı evden kovdu. Babasının ayakkabıları için yalvaran ancak sonuç alamayan Zeynep, ne yapacağını bilemedi.

SİTARE’DEN YARDIM İSTEDİ

Kadir’e banka oturup, onu beklemesini söyleyen Zeynep, telefon etmeye gitti. Telefon edecek kimseyi bulamadığına üzülürken; cebinden Sitare’nin kartı düştü. Zeynep, bir an tereddüt etse de hemen onu aradı. Maddi olarak zor günler geçiren Sitare ise Zeynep’e beklemesini ve onu almaya geleceğini söyledi.

Sezin Akbaşoğulları: Güzel çıktım mı?

ZEYNEP’İN BAŞI BELADA

Ozan ve Salih, yolda gördükleri Kadir’i arabaya alıp, eve giderken; babasını bıraktığı yerde bulamayan Zeynep, Sitare’nin kendisini almaya geldiğini sandı. Hiç bakmadan arabaya binen Zeynep, kendisini almaya gelenin Hakkı olduğunu görünce şoke oldu. Hakkı, Zeynep arabaya biner binmez kapıları kilitledi.

ERKAN PETEKKAYA’NIN PERFOMANSINA ÖVGÜ YAĞDI

Zeynep’i evlendirme hayalleri suya düşen ve Hakkı’dan alacağı paradan olan Fevzi’nin, Kadir ile kızını kapı dışarı etmesine yorum yağdı. Dizide ‘Kadir’e hayat veren Erkan Petekkaya’nın oyunculuğu da sosyal medyada gündem oldu. İşte o yorumlardan bazıları…

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş