‘Ne var bunda? Sadece eğlendim’

36 yaşındaki Sanna Marin, 2019 yılında Finlandiya’nın Başbakanı olduğundan beri her adımıyla gazete manşetlerini süsledi. 34 yaşında göreve başlayarak Finlandiya’nın en genç başbakanı olan Marin, daha önce de ünlü moda dergisi Vogue’a verdiği röportajda kullandığı ifadelerle gündeme gelmişti. Marin, “Şimdiye kadar bulunduğum her pozisyonda, cinsiyetim hep başlangıç noktası oldu. Ben genç bir kadınım, orta yaşlı bir adamdan daha iyi ve daha kötü değilim” diyerek ön yargılara karşı tavrını ortaya koymuştu.

GÖĞÜS DEKOLTESİ TARTIŞMASI

Takvim yaprakları 2020’yi gösterirken ise Marin, Trendi adlı bir dergiye, göğüs dekolteli bir ceketle poz vererek tartışma yarattı. Bu yapay gündeme verecek cevabı ise kısa ve netti. Marin, “Görünümüme değil, siyasete odaklanmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

HER YAPTIĞI İNTERNETİ SALLIYOR

O her ne kadar siyasete odaklanmak istediğini her fırsatta dile getirse de, Marin’in her adımı manşetleri süslüyor, fotoğrafları binlerce kez paylaşılıp viral oluyor. Gerçek bir müziksever olan Marin, son olarak Ruisrock Festivali’ne katılmış deri ceket, kot şort ve bottan oluşan tarzıyla gündeme gelmişti.

İKİNCİ EL ELBİSESİ VİRAL OLDU

Marin, geçtiğimiz hafta sonu da başka bir müzik festivaline katıldı. Finlandiya Başbakanı, başkent Helsinki’deki Flow Festivali’nde çekilen fotoğraflarıyla çok konuşuldu. Yazar Tom Moyan, Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in Flow Festival’de çekilmiş bir fotoğrafını Twitter’dan paylaştı. Resmi fotoğrafçısı Janita Autio ile objektiflere poz veren Marin, bu fotoğrafla bir kez daha gündem oldu ve sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Finlandiya’da bugüne kadar görev yapan en genç başbakan olan Sanna Marin (36) bir partide eğlenirken çekilmiş videonun sosyal medyada yayımlanmasıyla eleştirilerin hedefi oldu. Videoda, Marin bir apartman dairesindeki partide arkadaşlarıyla birlikte dans edip şarkı söylerken ve içki içerken görülüyor. Videonun birkaç hafta önce çekildiği belirtilirken Finlandiya Başbakanı’nı bu görüntüler nedeniyle hem eleştirenler hem de savunanlar oldu.

‘NORMAL BİR HAYAT’

Marin ise dün yaptığı açıklamada yasadışı hiçbir şey yapmadığını, uyuşturucu kullanmadığını, sadece dans edip eğlendiğini, bunun da yanlış olmadığını söyledi. Evli, bir çocuk annesi Finlandiya Başbakanı, “Videonun çekildiğini biliyordum, beni üzen tek konu videonun sızdırılmış olması. Normal bir hayat yaşıyorum” dedi. Marin geçen yıl da Kovid temaslısı olduğu halde gece kulübüne
gittiği ortaya çıkınca özür dilemişti.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir