Muş milletvekili adayları 2023! AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol Parti Muş 28. Dönem milletvekili adayları kimler?

Muş milletvekili adayları 2023! AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol Parti Muş 28. Dönem milletvekili adayları kimler? – Son Dakika Haberleri İnternet

Muş milletvekili adayları 2023! AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol Parti Muş 28. Dönem milletvekili adayları kimler?

Muş seçmenleri sandıkta oy kullanacakları partilerin milletvekili adaylarını araştırmaya başladı. Nüfusu fazla olan şehirler partiler arası rekabetin en fazla olduğu alanlar olarak göze çarpıyor. Siyasi partiler buralardan milletvekili çıkarabilmek adına güçlü isimleri ön plana çıkarıyorlar. İşte Muş milletvekili seçimi ile ilgili tüm detaylar…

MUŞ’UN İLÇELERİ NELER?

Muş’ta seçim sonuçlarını etkileyecek ilçeler şöyle: Merkez, Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto.

MUŞ KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK?

400 bini aşkın nüfusa sahip Muş nüfusu nedeniyle en fazla milletvekili çıkaracak illerden biri olacak. 2023 milletvekili seçimlerinde Muş’tan tam 3 milletvekili çıkacak.

MİLLET PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 AHMET SELÇUK ERSEN ORTA ÖĞRENCİ

2 AYKUT MELİH ÇELİK İLK İŞÇİ

3 ALİ KARAKAYA ORTA ÖĞRENCİ

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 MURAT BALKAN ORTA ÇİFTÇİ

2 KUTBETTİN YILMAZ İLK SERBEST/ÖZEL

3 İBİL BAHİM ATİLA ORTA İŞÇİ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 FATMA ASLAN ORTA EV KADINI

2 SARGIN ULAŞ TUNABOYLU ORTA İŞLETMECİ

3 İBRAHİM HALİL YALÇIN YÜKSEK HEKİM

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 ÖZGE ALTAY DEDE ORTA İŞÇİ

2 SEZGİN ZEVKİBOL İLK ÖĞRENCİ

3 AHMET KOÇAR ORTA İŞÇİ

SOL PARTİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 ÖZGÜR ARSLAN YÜKSEK İŞÇİ

2 BERRİN KONAK YÜKSEK İŞÇİ

3 CAN BÜYÜKŞAHİN YÜKSEK TURİZMCİ

GENÇ PARTİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 FEYZİ EKİNCİ ORTA EMEKLİ

2 FERDA SAYGILI SAPAZ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR

3 AZİZ BEKİR KARÇİ YÜKSEK MAKİNİST

MEMLEKET PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 KEREM UYANIK ORTA İŞÇİ

2 MUHAMMED SEFA DEMİR ORTA ÖĞRENCİ

3 ADEM KARAAĞAÇ ORTA İŞÇİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 HARUN AKOVA ORTA SERBEST

2 REŞİT GÜLER ORTA SERBEST

3 ENES ĞASPAK ORTA ESNAF

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 MEHMET EMİN ŞİMŞEK YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ

2 NUR AHMET KILIÇASLAN YÜKSEK AVUKAT

3 MUHAMMED BAHADDİN İŞIK YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ

YENİDEN REFAH PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 HAKI BULUT ORTA ESNAF

2 CEMALETTİN ÖZDEN ORTA ESNAF

3 İRFAN ÇELİK YÜKSEK ESNAF

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 LEVENT ÖZMEN İLK İŞ İNSANI

2 HALUK ZEKİ ÖĞRETEN ORTA İŞLETMECİ

3 YAŞAR FURKAN BİNGÖL ORTA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 SEZAİ TEMELLİ YÜKSEK SİYASETÇİ

2 SÜMEYYE BOZ YÜKSEK SERBEST

3 SERHAT DURSUN YÜKSEK ÖĞRETMEN

ANAVATAN PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 HACİALİ DEMİR YÜKSEK İŞ ADAMI

2 ÖMER ALTINOK ORTA ESNAF

3 MUSTAFA DOLMACI YÜKSEK İŞ ADAMI

YENİLİK PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 ÇETİN ONGÜR ORTA SERBEST

2 BURHAN ACAR İLK SERBST

3 AHMET MEYDA ORTA SERBEST

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 ROJDA KALKAN ORTA İŞÇİ

2 MURAT ÇELİK ORTA İŞÇİ

3 ÖNDER KEMAL GENÇER İLK İŞÇİ

VATAN PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 HAKAN SÜZGEÇ YÜKSEK MAKİNA TEKNİSYENİ

2 ENVER GÖRMEZ İLK ESNAF

3 YUSUF BİNGÖL ORTA EMEKLİ MEMUR

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 HAMDÜSENA EROĞLU ORTA TÜCCAR

2 SENA NUR ŞEREFOĞLU ORTA İŞ İNSANI

3 COŞKUN KARAHASAN ORTA İŞ İNSANI

İYİ PARTİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 MÜMTAZ YAVUZ YÜKSEK MÜHENDİS

2 UMUT DENİZ GÜNEYSU YÜKSEK VETERİNER

3 EFEKAN KEMALOĞLU YÜKSEK DİĞER

ADALET PARTİSİ

S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ

1 ÖMER FARUK SUBAŞI ORTA SERBEST

2 MEHMET PATLAK ORTA SERBEST

3 FUNDA YAŞAR ORTA SERBEST

Oy pusulası 1 metre uzunluğunda olacak

PaYLaŞşşş