Müjde Elektrik ve Doğal Gaz Desteği İçin PTT Başvuruları Başlıyor! milyonlarca kişi İçin Sosyal Yardım Parası Geliyor!

Elektrik ve doğal gaz fatura desteği için PTT başvuruları başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli aileler için sosyal yardım parası ödemeleri için de milyonların gözü kulağı bu haberdeydi. İşte elektrik ve doğal gaz fatura desteği alabilmek için şartlar…

Doğal Gaza gelen zamdan sonra bu kışı nasıl geçireceğini düşünen dar gelirli aileler için sosyal yardım parası geliyor. Elektrik ve doğal gaz fatura desteğinin yanısıra eğitim desteği de paketin içerisinde olacak. Fatura desteğiyle birlikte milyonlarca ihtiyaç sahibi aile ödemeler için PTT’ye başvurabilecek.

Sosyal yardım parasının verilebilme şartları da merak edilir oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin Aile ve Sosyal ve Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile bir araya gelmesi sonrası sosyal yardım ödemelerinin yakında başlayacağına dair en büyük işaret oldu.

Aile Destek Programı kapsamında 450-600 TL arasında değişen sosyal yardımlara ek olarak elektrik ve doğal gaz fatura desteği de verilecek.

Dar gelirli ailelere verilen doğal gaz ve elektrik faturası desteği devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı üzere, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteği de sağlanacak. Bugüne kadar, program kapsamında, 1,6 milyon haneye sosyal yardım ve dayanışma vakıfları aracılığıyla hak sahipliği verildi. İlk aşamada başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon lira ödendi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.