Müjde E-devletten başvuran herkes 12 ay boyunca alacak! Tam 1.687 TL kuruşu kuruşuna yatacak!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet çeşitli ödemeler yapmaya devam ediyor. Verilen desteklerin büyük bir kısmından vatandaşlar haberdar değil. Bu doğrultuda merak edilen desteklerden bazılarını sizler için haberimize ekledik. E-devletten başvuran 12 ay boyunca alacak. 1.687 TL kuruşu kuruşuna yatacak. Detaylar haberimizde

e-Devlet’ten başvuranlara parası kesintisiz bir şekilde yatırılacak. Paranızı koşulsuz bir şekilde çekebilirsiniz. İhtiyaç sahipleri, başvuru şartlarını taşımaları halinde evde bakım maaşı, engelli maaşı ve 65 yaş aylığı gibi ödemelerden yararlanabilecek.

DEVLETİN YAPTIĞI YARDIM ÖDEMELERİ NELERDİR?

Devlet, vatandaşlara çeşitli isimler altında destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Yapılan ödemeler genel olarak PTT ya da belirtilen banka hesapları üzerinden yatırılıyor. Yapılan ve en sık takip edilen destek ödemelerinden bazıları şu şekilde:

Evde bakım maaşı

Ölüm aylığı

Engelli maaşı

65 yaş aylığı

EVDE BAKIM MAAŞI 3340 TL OLDU

Herkesin de bildiği gibi Temmuz 2022’de asgari ücrete ciddi bir zam geldi. Son yapılan zamla birlikte Temmuz 2022’de en düşük evde bakım maaşı 3340 TL’ye kadar yükseldi. Bunun dışında devletin verdiği diğer ödemelerde de artış yaşandı.

ENGELLİ MAAŞI DA ARTTI

Yüzde 40 ila 69 arasında engeli olan vatandaşlar için verilen engelli maaşları 1124 TL ile 1687 TL arasında güncellendi. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar e-Devlet’ten başvurmaları halinde 1.687 TL ödemesini PTT üzerinden alabilecek. Ödemeler ekstra bir durum olmazsa 12 ayda bir zamlanarak artacak.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir