Müjde Ar: Süreler düşerse setlere dönerim

MESUT YILMAZ/ MİLLİYET
Küçükçekmece Belediyesi’nin ‘Çekmecemde Kitap Var’ söyleşilerine konuk olan Müjde Ar, geçtiğimiz aylarda Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya gelmişti. Annesi Aysel Gürel’in vefatının ardından onun anısına armağan edilen ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ şiir kitabını ve usta sanatçıya anılarını anlatan Müjde Ar, “Annem tabuları yıkarak, ataerkil sistemin dayattığı her şeyi yıkarak kendine bir yol çizerdi. ‘Deli Aysel’ diyorlardı ama o bir dehaydı” demişti.

“ANNEM EN ÇOK KADINLAR İÇİN YAZDI”

Müjde Ar, hit olmuş birçok parçanın bestecisi olan, Şubat 2008’de yaşamını yitiren annesi Aysel Gürel’in yazdığı, Sezen Aksu’nun selendirdiği ‘Ünzile’ şarkısının hikâyesini de şu sözlerle anlatmıştı:

Alıntı Metni

Türk Sinemasının usta ismi Müjde Ar, önceki gün eski Kültür ve Turizm Bakanı eşi Ercan Karakaş ile birlikte alışveriş turunda görüntülendi. Akmerkez’de mağazaları gezen oyuncu, “Komşumuzun kızının fotoğrafını çıkarmak geldik, fotoğrafçı arıyoruz” dedi.

“ARA ARA İSTANBUL’A GELİYORUZ”

Bodrum’da hayatına devam eden ve orada mutlu olduğunu belirten Ar, “Ara ara İstanbul’a geliyoruz, sevdiklerimizi görüyoruz” ifadelerini kullandı. Etrafında bulunan çocuklarla sık sık vakit geçirdiğini belirten oyuncu, ara verdiği setlere dönmek için şartını açıkladı.

Müjde Ar’dan Faruk Peker’e cevap

“EKRANLARA ARA VERDİM YA DA BIRAKTIM GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Ar, “Dizi süreleri çok uzun, o yüzden o tempolar zor. Belki ileride süreler 25 dakikaya falan düşerse, rol almayı düşünebilirim. Ekranlara veda ettim ya da bıraktım gibi bir durum söz konusu değil” dedi. Usta oyuncu, alışveriş merkezinde kurulan kermesi de gezerek alışveriş yaptı.

PaYLaŞşşş