Muazzez Ersoy: Kocasız hayat oh ne rahat!

Seslendirdiği nostaljik şarkılardaki başarısından dolayı ‘Nostalji Kraliçesi’ olarak bilinen Muazzez Ersoy, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde muhteşem repertuarı, sesi ve güçlü yorumuyla sahnede adeta izleyenleri büyülerken, bayram tatili olmasına rağmen alanı hınca hınç dolduran müzikseverlere muhteşem saatler yaşattı.

Ersoy’un şarkılarına hep bir ağızdan dev ‘Kuruçeşme Korosu’ eşlik etti. Ersoy, Türk Sanat Müziği’nin en sevilen şarkılarının yanı sıra Fatih Erkoç’tan, Barış Manço’dan ve Neşet Ertaş’tan okuduğu eserlerle müzikseverleri adeta müziğe doyurdu.

“ZAYIF OLUNCA NE GİYSENİZ YAKIŞIYOR”

Konserinde Asiye Birben imzalı iki kostüm giyen Muazzez Ersoy, ilk olarak pembe, göğüs dekolteli ve uzun bir kostüm tercih ederken, ikinci olarak giydiği mini elbisesiyle her zamanki tarzının dışına çıkarak, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

“GÜLŞEN’İME DOKUNMAYIN”

Sahneye çıkmadan önce basın mensuplarıyla sohbet eden Muazzez Ersoy, dekolte kostümünü soran gazetecilere, “Zayıf olunca sahnede ne giyseniz yakışıyor” cevabını verdi.

Başarılı yorumcu, magazin gündeminden düşmeyen popçu Gülşen’in son dönemde iddialı sahne kostümlerinin çok konuşulduğu hatırlatılınca ise “Gülşen’ime dokunmayın. Heykel gibi, ona her şey yakışıyor. Onu çok seviyorum” dedi.

“HESAP SORAN YOK, ‘NEREDE KALDIN?’ DİYEN YOK”

Usta sanatçı Muazzez Ersoy, konserinin ikinci bölümünde seyircisiyle sahnede yaptığı sohbette, Kuruçeşme Açıkhava’yı dolduran konuklarını kahkahaya boğdu.

Alıntı Metni

MUAZZEZ ERSOY’UN EVLİLİKLERİ

1982 yılında İstanbul Pembe Köşk Gazinosu’nda assolist olarak sahneye çıkan, ilk olarak ‘Seven Olmaz ki’ adlı albümüyle dinleyicileriyle buluşan Ersoy, ikinci albümü ‘Herşeyim Sensin’ ile büyük başarı yakaladı. Güzelliği ile yıllara meydan okuyan ve özel hayatını gözlerden uzak yaşayan 63 yaşındaki sanatçı, iki kez evlilik yaptı.

1974 yılında, henüz 16 yaşında dünyaevine giren sanatçı, iki yıl sonra boşanma kararıaldı. Bu evlilikten Ender adında bir oğlu dünyaya gelen Ersoy, Haziran 2001’de sürpriz şekilde manken ve oyuncu İsmet Özhan ile nikâh masasına oturdu. Çiftin beraberliği sadece dört ay sonra yine beklenmedik şekilde tek celsede bitti.

‘Şöhreti özlemiyorum’
PaYLaŞşşş