Milyonlarca Öğrencilere son dakika haberi geldi! Ders geçme notu değiştirildi! Resmi açıklama yapıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre ders geçme notunun değiştirildiği açıklandı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, AUZEF ders geçme notu ile ilgili bilgilendirme yaptı. AUZEF öğrencilerini yakından ilgilendiren haberin detayları için okumaya devam edin..

İstanbul Üniversitesi tarafından son dakika bir açıklama geldi. 2022 – 2023 eğitim öğretim yılında geçerli olacak ders geçme notuna ilişkin detaylar belli oldu.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Yapılan resmi açıklamada, “İstanbul Üniversitesi Senatosu’nda alınan kararlar çerçevesinde 2022-2023 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olacak” denilerek düzenleme şu şekilde açıklandı:

1- Açıköğretim programlarında bir dersten koşullu veya doğrudan geçebilmek için gereken Bitirme/Telafi Sınavından en az 40 alma zorunluluğu kaldırılmıştır.

2- Uzaktan eğitim programlarında bir dersten koşullu veya doğrudan geçebilmek için gereken Bitirme/Telafi Sınavından en az 50 alma zorunluluğu 40 puana düşürülmüştür.

3- Ham Başarı Notunun (HBN) hesaplanmasında Ara (Vize) Sınavın katkısı %30; Bitirme/Bütünleme Sınavının katkısı %70 olacak şekilde değiştirilmiştir. HBN’si 35’in altında kalan öğrencilerin doğrudan FF ile değerlendirilmesi bir YÖK kuralı olarak devam etmektedir.

SINAV SORULARI YAYIMLANACAK

Ayrıca yine geçtiğimiz hafta gerçekleşen AUZEF Yönetim Kurulu’nda alınan kararlar gereğince 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibarıyla;

1- Ara Sınav (Vize), Bitirme ve Telafi Sınavlarının sonrasında “sınav soruları” yayımlanacaktır.

2- Dijital kimlik uygulamasına geçilecektir.

Alınan kararların başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dileriz.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir