Milyonlarca kişinin hesabına 3.340 TL yatırılacak! Ödemeler 3 gün sonra başlıyor! hesaplarınızı takip etmeyi unutmayın!

3 gün sonra ödemelerin başlayacağı açıklandı. Ödemelerle ilgili detaylar herkes tarafından merak ediliyordu. Yüz binlerce kişinin hesabına 3 gün sonra 3.340 TL yatırılacak. Devlet, ödemelere başlayacağını duyurdu. Hasta, yaşlı ve engelli kişilere bakanlara her ay devlet tarafından ödeme yapılacağı belirtildi. Peki, evde bakım maaşı ne zaman yatırılacak?

Devlet evde bakım maaşı adı altında yüz binlerce kişinin hesabına ödeme yapacak. Ödemeleri hesabınıza bakarak kontrol edebileceğiniz gibi e-Devlet üzerinden de kontrol sağlayabilirsiniz. Detaylar haberimizde..

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATIRILACAK?

Evde bakım maaşı her ayın 15’i ile 31‘i arasında ilgili kişilerin hesaplarına yatırılacak. Bu noktada ödemelerin henüz yatırılmadığı, 3 gün sonra başlayacağı belirtildi.

E-DEVLET İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığı e-devlet üzerinden sorgulanarak öğrenilebiliyor. Evde bakım maaşı sorgulamak için öncelikle;

Kimlik numaranız ve şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresinden e-devlet’e giriş yapın.

Karşınıza sıkan ana sayfada arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın.

Sonrasında açılan sayfada, evde bakım maaşınıza ilişkin detayları görebilirsiniz.

MESAJ (SMS) İLE EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan hak sahipleri telefon mesajı ile (SMS) evde bakım maaşlarını sorgulayabiliyor.

Cep telefonun mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e mesaj (SMS) atılarak evde bakım parası sorgulaması kolaylıkla yapılabiliyor. Mesaj ile sorgulama yapıldığı takdirde 1 SMS ücreti operatör tarafından tahsil ediliyor.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.