MHP’den Millet İttifakı’na eleştiri

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Millet İttifakı’nın ortak politikalar metnini eleştirdi. Terörle mücadele üzerinden mesajını verdi.

Haberal, “Bu beyannamenin altına nasıl imza attığınızı Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milletinin bu beyannameniz içinde olmadığının nasıl bir beyanı olduğu aşikardır. Buraya yazmışlar, sınırlarımız koruyacağız demişler. Hangi sınırını koruyacaksın? Biz sınıra terör örgütleri geçmesin diye duvar yaparken karşımızda durdunuz.” sözlerini kullandı.

MHP Ankara 3. Bölge milletvekili adayları düzenlenen programla tanıtıldı. Törende konuşan Haberal, terörle mücadele kapsamındaki yasal düzenlemeleri hatırlattı. Millet İttifakı’nın mecliste bu düzenlemelere karşı çıktığını söyledi.

“Suriye’de işiniz nedir dediler? Suriye’ye niye gittiniz dediler? Afrin’de ne işiniz var dediler? Oradaki küçük kanton devletçiklerinin bir araya gelip bir terör devletçiği haline gelmesini Afrin harekatıyla biz engelledik mi? Afrin’de işiniz ne dediler? Oylamada mecliste bize destek vermediler. Bizzat canlı şahidiyim.” ifadelerini kullandı.

PaYLaŞşşş