MEB son dakika duyurusu geldi: Yarın 71 ilde eğitim başlıyor! Sadece bu kademeler yarın okula gitmeyecek!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önemli bir açıklama yapıldı. MEB yaptığı açıklamasında bir kademenin yarın 71 ilde eğitime yeniden başlayacağını açıkladı. MEB’in açıklaması ve eğitime başlayacak olan o sınıf haberimizde. MEB, yaptığı açıklamasında deprem bölgesi olan 10 il dışındaki illerde özel okul öncesi eğitim kurumlarında eğitimin ne zaman başlanacağı merak konusu oldu.

MEB YENİ KARAR AÇIKLADI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında 10 ilimizde resmen hayat durdu. Okullar ilk aşamada 13 Şubat tarihine daha sonra ise 20 Şubat tarihine kadar tatil edildiği açıklandı. Ancak MEB ise yeni kararı açıkladı.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Mahmut Özer imzalı yazı paylaşıldı. Yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Hem deprem bölgesindeki faaliyetlerine destek olmak isteyen hem de çalışan anneler tarafından mesai saatlerinde çocuklarını bırakabilecekleri yer bulamadıkları gerekçesiyle okul öncesi kurumların açılması yönünde yoğun taleplerin olduğu Bakanlığımıza ulaşan yazılardan anlaşılmaktadır. Bu nedenle depremin etkilendiği iller dışında 71 ilimizde özel okul öncesi eğitim kurumlarının 13 Şubat 2023 tarihinde eğitim ve öğretime başlamaları uygun görülmüştür”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir