MEB 45 bin öğretmen ataması ne zaman, başvuru şartları neler? Öğretmen atamaları branş dağılımı açıklandı mı?

MEB 45 bin öğretmen ataması ne zaman, başvuru şartları neler? Öğretmen atamaları branş dağılımı açıklandı mı? – Son Dakika Flaş Haberler

MEB 45 bin öğretmen ataması ne zaman, başvuru şartları neler? Öğretmen atamaları branş dağılımı açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev almak isteyen adayların heyecanla bekledikleri açıklama bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan açıklamasında 45 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. İşte detaylar…

MEB 45 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 45 bin öğretmen atamasında tarih 8 Mayıs 2023 olarak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız.” İfadelerini kullandı. Alım ilanının henüz yayınlanmaması nedeniyle atamaların hangi tarihte gerçekleşeceği henüz netlik kazanmadı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 45 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili vatandaşlarım, eğitim camiamızın değerli üyeleri, buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Atanacak öğretmenlerimizi öncelikli olarak depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendireceğiz. Tüm öğretmenlerimize, ailelerine, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun.”

2023 ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI AÇIKLANDI MI?

Öğretmen atamaların 45 bin kişilik kadrodan hangi alana kaç alım yapılacağı henüz açıklanmadı. Ancak ilanın yayınlanmasının hemen ardından tarih ve branş dağılımı bilgilerinin de netleşmesi bekleniyor. Aynı şekilde ilanda adaylarda aranan başvuru şartları da duyurulacak.  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “45 bin yeni öğretmen atama kararı ülkemize, milletimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun. Atama takvimi ve branş dağılımını en kısa sürede açıklayacağız.” ifadelerine yer verdi.

2023 Sınav gözetmen/görevli (ÖSYM-MEB) ücretleri ne kadar oldu?


PaYLaŞşşş