Matthew Perry bağımlılıkla mücadelesini anlattı: İki hafta komada kaldım

Tüm dünyada sevilen ‘Friends’ dizisinin ‘Chandler Bing’i Matthew Perry, uyuşturucu ve alkol bağımlılığının neredeyse hayatına mal olduğunu anlattığı detaylı bir röportaj verdi. 53 yaşındaki yıldız People’a konuşarak; uyuşturucu madde içeren bir ilaca olan bağımlılığı nedeniyle 49 yaşındayken kalın bağırsağının patladığını, iki hafta komada kaldığını ve aylarca hastanede yattığını açıkladı.

“GENELDE KİMSE CANLI ÇIKMAZ”

Perry, gastrointestinal perforasyon (sindirim sisteminin delinmesi) geçirdikten sonra dokuz ay kolostomi torbası kullanmak zorunda kaldığını, midesinden toplam kez 14 ameliyat geçirdiğini ve bağımlılıktan kurtulmak için 15 defa rehabilitasyona gittiğini söyledi ve ekledi:

Alıntı Metni

“BEKLEMEK ZORUNDA KALDIM”

Oyuncu, “Her şeyin karanlık tarafına geçmekten kurtulduğumda hikayemi paylaşmak istedim. Yaşadıklarımı anlatmak için oldukça güvenli bir şekilde ayık olana, aktif alkolizm ve bağımlılık hastalığından uzaklaşana kadar beklemek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

DailyMail’de yer alan habere göre; 24 yaşında rol alamaya başladığı ‘Friends’ dizisinde alkol probleminin ortaya çıkmaya başladığını söyleyen ünlü isim, o sıralar bununla baş edebildiğini fakat 34 yaşına geldiğinde ‘bir sürü belaya bulaşmış’ olduğunu belirtti.

‘Friends’ yıldızı Matthew Perry, anılarını kitap haline getirecek

GÜNDE 55 ADET İLAÇ ALMIŞ

Tamamen ‘ayık’ olduğu 9’uncu sezonda Emmy’nin Komedi Dalında En İyi Aktör ödülüne aday gösterilen Perry, ‘Friends’ kariyerinin bir noktasında, günde 55 tane uyuşturucu madde içeren ilaç aldığını ve 58 kiloya düştüğünü, ancak ‘nasıl duracağını bilmediğini’ itiraf etti. Hastalığın giderek kötüleştiğini ve ilerlediğini anlatan Matthew, dizideki rol arkadaşlarının ‘anlayışlı ve sabırlı olduklarını’ kaydetti:

Alıntı Metni

YARA İZLERİ ‘HATIRLATICI’

Artık sağlıklı olduğunu belirten aktör, ne kadar süredir ‘ayık’ olduğunu ise paylaşmamayı tercih etti. Vücudunun daha önce bahsettiği 14 ameliyattan kalan yara izleriyle kaplı olduğunu söyleyen Perry, bu izlerin kötü alışkanlıklarından uzak durması için bir ‘hatırlatıcı’ olduğunu da dile getirdi.

Matthew Perry, terapistinin tekrar uyuşturucu kullanmaya başlarsa hayatının geri kalanında kolostomi torbası takması gerekebileceği konusunda kendisiniuyardığını ve bunun da bağımlılığının nüksetmesini önlemesine yardımcı olduğunu kaydetti.

BAĞIMLILIĞI NASIL BAŞLADI?

Perry, 1997’de bir jet-ski kazası geçirdi ve iyileşme sürecinde kendisine güçlü bir ağrı kesici ilaç verildi; bu da sonunda uyuşturucu bağımlılığıyla yıllarca süren bir savaşa dönüştü.

Oyuncu, bağımlılığıyla ilgili; “Amacım bu ilaçlar yüzünden bir sorun yaşamak değildi. Ama en başından beri bana hissettirdiklerini sevdim ve daha fazla almak istedim” ifadelerini kullandı.

Matthew Perry’nin son hali şaşırttı!
PaYLaŞşşş