MasterChef Türkiye’de gergin anlar! Beddualar havada uçuştu…

Milliyet.com.tr
Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı’nın yapımcığınıu üstlendiği MasterChef Türkiye 2022’ye veda eden son isim Tayfun Genç oldu. Elemenin ardından mavi takım kaptanlığını kazanan Görkem Ünal, kırmızı takıma kendisine rakip olarak Fatma Nur Uçar’ı seçti. İkili, sırayla takım arkadaşlarını belirledi. Sevilen yarışmada yeni hafta heyecanı başlarken, çok konuşulan tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

‘Sende bir gram karakter yok’

“BAŞLADI YİNE AİLEYE”

Şeflerin söz hakkı verdiği Burak Kaya, “Bana laf söylendiği zaman ailemi ve beni izleyen büyüklerimi düşünürüm. Bu durum biraz beni sıkıntıya sokuyor” demişti. Bu sırada Fatma Nur, sıkılmış bir yüz ifadesi ve kısık bir sesle “Başladı yine aileye” sözleriyle tepkisini dile getirmişti. İkili arasındaki gerginlik son bölüme de yansıdı. İşte Somer Şef ve Mehmet Şef’in de dahil olduğu o diyalog…

“BENİM DE ANAM BABAM VAR”

Burak Kaya: Ben burada ailem, sevdiklerim hakkında konuşurken arkada gülüyor, dalga geçiyor. Gerçekten çok saygısızca.

Fatma Nur Uçar: Bir sen saygılısın zaten.

Burak Kaya: Lütfen benimle muhatap olma.

Fatma Nur Uçar: Her konuşmasında aileyi katıyor. Benim de anam babam var. Neymiş annesine söz vermiş, burada hiç potaya girmeyecekmiş.

Somer Şef: Fatma Nur sana ne. Adam kendi hakkında bir şey söylüyor. Bu seni ilgilendiren, sana bir sataşma olan, sana zarar veren bir şey değil ki. Bence çok da duyarlı bir davranış. ‘Annem, ailem üzülsün istemiyorum’ diyor. Sana bir sataşma yok. Bu konuda neye sinirlendiğini anlamadım.

‘Hayallerim biraz daha ileri gitmekti’

“BEL ALTI VURMAYA ÇALIŞIYOR”

Fatma Nur Uçar: Sürekli biriyle tartıştığı zaman ‘Benim ailem izliyor’ diyor. ‘Sen saygısızsın’ diye sürekli bel altı vurmaya çalışıyor. Ben de ona gülümsedim, bir şey demedim ayrıca. Başka bir şey yok yani, ben kendisiyle muhatap bile olmuyorum.

Somer Şef: Hepimizin arkadaşlıkları, dostlukları var. Arkadaşlarınızın limitini birbirinizin sınırları belirlesin. Birbirinizin sınırlarına girmeyin. Hepiniz için söylüyorum bunu.

“HARAM ZIKKIM OLSUN”

Burak Kaya: Ben kendisine hakkımı helal etmiyorum. Haram zıkkım olsun. Rabbim inşallah sana çok büyük acılar yaşatır.

Fatma Nur Uçar: Amin, amin. Kemik de yağar. Senin bana ne hakkın var da helal edeceksin. Gerçek yüzü çıkıyor ortaya.

Mehmet Şef: ‘Kemik de yağar’ sözünü geri al. Bazı şeyleri söylüyorsun, söylediğin şeyin nereye gittiğini bilmiyorsun. Burada kullanılacak bir söz değil bu! Bazı şeyleri dengelemen gerekiyor Fatma Nur.

‘Ne şişmanlığım kaldı, ne görgüsüzlüğüm’
PaYLaŞşşş