Mahsun Kırmızıgül’den ‘Prestij Meselesi’ açıklaması

Prestij Meselesi filminin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten Mahsun Kırmızıgül, “Bu bir otobiyografi filmi. Hem benim yaşantımdan hem de sevdiğim dostlarımın yaşantısından kesitler var. En önemlisi de ülkenin dört bir yanından bizleri bulan, bizlerle yol yürüyen bir yıldız avcısının Hilmi Topaloğlu’nun hayatını anlatıyor. Biz ona çok şey borçluyuz. Onunla tanışmamız ve yan yana gelmemiz tamamen kader” dedi.

“FİLMİ İKİ KELİME İÇİN YAPTIM”

Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nda dokuz yılının geçtiğini vurgulayan sanatçı, “Hilmi Topaloğlu ile Unkapanı’nda tanıştım. O günü hayatımın sonuna kadar unutmayacağım. Tüm umudumu kaybettiğim gün tanışmıştım onunla. Beni durdurup ‘Sen Mahsun Kırmızıgül müsün?’ diye sorup, ‘Sen bir starsın’ demişti. Bugün bu filmi, o iki kelime için yaptım” dedi.

Sanatçıların yüzlerce konserini izlediler

“HİLMİ TOPALOĞLU’NU CANLANDIRMAK GURUR VERİCİ”

Hilmi Topaloğlu gibi müthiş bir zekayı canlandırmanın gurur verici olduğunu dile getiren Engin Hepileri, Prestij Meselesi filminin Türk sineması için önemli bir mihenk taşı olacağını söyledi: Hilmi Topaloğlu gibi müthiş bir zeka, karakter, herkesi arkasından sürükleyebilecek kadar güçlü bir yüreği canlandırmış olmak gurur verici. Müthiş duygularla bezeli görsel bir şenlikle karşılaşacak izleyiciler.

“NEFES ALDIĞIMI HİSSEDİYORUM”

Mahsun Kırmızıgül filmi kendisine ilk anlattığında onun kalbindeki sinema aşkını hissettiğini belirten Aslıhan Güner, karakteri için yaşadığı dönüşümü dile getirdi ve bir oyuncu olarak ne kadar değişirse o kadar nefes aldığını söyledi.

Eşi Berfu da şaştı kaldı

“13 KİLO VERDİM”

3 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşacak film için 13 kilo verdiğini söyleyen Eser Yenenler, hayatında bu kadar değişiklik yaşadığı bir proje olmadığını belirtti.

Mahsun Kırmızıgül’ün gençliğini canlandıran oğlu Mahmut Kırmızıgül, babasını canlandırmanın çok heyecan verici bir deneyim olduğunu belirtti.

Rolü için sekiz kilo verdi
PaYLaŞşşş