Linet: Ağlama Duvarı’nda hayallerimi yazdım!

İsrail’de doğup büyüyen, annesi bir dönemin ünlü Türk Sanat Müziği sanatçılarından Leyla Özgecan’ı 18 Mart’te kaybeden Linet Menaşi, yaşadığı büyük acı sonrası sahnelere dönmüştü. Yakın zamanda Avrupa turnesine başlayacak olan şarkıcı, Kurban Bayramı’nın ikinci günü Kıbrıs Girne’deki bir otelde müzikseverlerle buluştu. Konser öncesi gündüz plajda denize giren ünlü şarkıcı, basın mensuplarıyla ayaküstü sohbet etti.

“HEM AĞLATACAĞIM HEM DE NEŞELENDİRECEĞİM”

Müzik dünyasının güçlü seslerinden Linet, çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Bu akşam hem ağlatacağım, aynı zamanda bol bol neşelendireceğim. Repertuarımı genişlettim. Bergen (Belgin Sarılmışer) ve Müslüm Gürses gibi ustaların şarkılarına da yer vereceğim” dedi.

“GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN HİÇ GİTMİYOR”

Bir muhabirin “Son zamanlarda Bergen şarkıları çok popüler, siz hangisini seviyorsunuz?” sorusuna 47 yaşındaki sanatçı, “Ben şanşlılardanım, Bülent Ersoy ve Bergen 1983 yılında İsrail’e gelmişti. Çocuktum ama hayatımda unutamayacağım bir sahneydi. Bülent Hanım ve rahmetli Bergen, aynı sahneydi. Gözümün önünden hiç gitmiyor. O duruş, o şarkılar, o bakışlar beni çok hüzünlendirdiği için onun şarkılarına bayılıyorum” cevabını verdi.

Yeni evinin kirası dikkat çekti

“RÜYAMDA BİLE GÖREMEZDİM”

İsrail’i ‘Eurovision 2022’de temsil etmek için geçtiğimiz yıl bu ülkedeki ‘XFactor’ adlı müzik yarışmasına katılan şarkıcı, gazetecilerin yönelttiği “Çocukluk günlerinizde bugünkü Linet’i hayal ediyor muydunuz?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

“BENİM İÇİN HAYAT DURDU”

Annesinin vefatından iki hafta sonra Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan ve kilo verdiği görülen Linet, “İster istemez üzüntüden kilo kaybı oluyor. Türkiye’den ve İsrail’den arayan soran herkese sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum. Bu acılı günlerimde kimse beni yalnız bırakmadı ama ben yoktum. Benim için şu anda hayat durmuş durumda. Tüm konserlerimi iptal ettim. En büyük hayranımı kaybettim. En büyük sıcaklığı ve desteği ondan alıyordum” diyerek, duygusal anlar yaşamıştı.

‘Annemin üstüne gömülmek istiyorum’
‘Tanımadığım için özrünü de göremedim’
PaYLaŞşşş