Kuruçeşme Açıkhava sahnesinden Emel Sayın geçti

Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde dinleyicileriyle bu sene ilk kez bir arada olmaktan mutluluk duyan Emel Sayın, duygularını basın mensuplarıyla paylaştı. Usta sanatçı, “Çok heyecanlıyım ve bu heyecan benden hiçbir zaman gitmedi. 2.5 seneye yakın bir ara verdim. Şimdi yeniden dinleyicime kavuştum. Bana çok iyi geldi ve moral buldum. Bugün seyircilerimin en çok sevdikleri şarkıları tahmin ederek bir repertuvar hazırladım” dedi.

BOĞAZ, EMEL SAYIN’LA IŞILDADI

Emel Sayın hayranları, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ni saatler öncesinden tıklım tıklım doldurdu. İlginin yoğun olduğu gecede duayen sanatçı, sahneye çıkar çıkmaz müzikseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Şıklığı ve zarifliğiyle Emel Sayın, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde yıldız gibi parladı. Müzikseverlere seslenen usta sanatçı, “İyi ki geldiniz ve iyi ki heyecanımı sizinle paylaşıyorum. Hepinize burada olduğunuz için çok teşekkür ederim” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

KEYİFLİ BİR YEŞİLÇAM SERÜVENİ

Geniş orkestrası ve korosuyla göz dolduran Emel Sayın, ‘Yalancı Yarim’den ‘İntizar’a, ‘Nasıl Geçti Habersiz’den ‘Feride’ye uzanan eşsiz repertuvarıyla dinleyicilerini Yeşilçam’da keyifli bir yolculuğa çıkardı. Başrolünde oynadığı onlarca filmle adını sinema tarihine altın harflerle yazdıran Yeşilçam’ın Mavi Boncuk’u, şarkılarını filmlerinin görüntüleri eşliğinde seslendirdi. Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde tam anlamıyla nostalji rüzgarı esti!

“NORMALDE OYNAMAM AMA BANA ENERJİNİZ İYİ GELDİ”

Taşkın Sabah’ın orkestra şefliği yaptığı gecede Emel Sayın’a, birçok şarkıda hayranları da eşlik etti. Hareketli şarkılarında tüm sevenlerini oynatan duayen sanatçı, “Normalde hiç oynamam ama bana enerjiniz çok iyi geldi” sözleriyle sevenlerine zarif dansıyla eşlik etti. Hayranlarıyla olan samimi sohbeti ve içtenliğiyle takdir toplayan ünlü sanatçı, büyüleyici performansıyla uzun süre ayakta alkışlandı.

SAHNEDE ZEKİ MÜREN’İ ANDI

Türk Sanat Müziği’nin usta ismi Emel Sayın, duayen sanatçı Zeki Müren’i ölüm yıl dönümünde andı. “Kendisi hiç unutulmayacak bir sanatçı” sözlerinin ardından ‘Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin’ şarkısını sevenleriyle birlikte seslendirdi.

YOĞUN İLGİ ÜZERİNE BİS YAPTI

Sahneden alkışlarla ayrılan Emel Sayın, hayranlarının çınlayan tezahüratlarına sessiz kalamadı. Yoğun ilgi üzerine bis yaprak tekrar sahneye çıktı. Repertuvarının en sevilen şarkılarından olan ‘Bak Yeşil Yeşil’ ve ‘Kaşların, Gözlerin, Sözlerin Ne Güzel’i müzikseverler için seslendirdi. Yıllar geçmesine rağmen performansından hiçbir şey kaybetmeyen Emel Sayın, hiç ara vermeden sahnede iki saat şarkılarını seslendirerek, hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

PaYLaŞşşş