Kraliyet ailesini derinden sarsacak iddia! Hepsi birden elinden gidebilir

Milliyet.com.tr – Kraliçe II. Elizabeth’in torunu Prens Harry ve Amerikalı oyuncu Meghan Markle 2018 yılında evlendi. Sussex Dükü unvanını alan Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan Markle, evlendikten tam 2 yıl sonra 8 Ocak 2020 akşamında resmi Instagram hesapları üzerinden yaptıkları açıklama ile kraliyet ailesinin resmi görevlerinden çekildiklerini ve artık yılın bir kısmını ABD ve Kanada’da geçireceklerini duyurdu. 2020 yılında yaşanan ayrılığın ardından çift, verdiği röportajlar ve yaptığı açıklamalarla kraliçeyi ve kraliyet ailesinin diğer mensuplarının dönem dönem tansiyonunu yükseltti.

BÜYÜK OPRAH RÖPORTAJI!

Prens Harry ve Meghan Markle, kraliyetten ayrıldıktan kısa bir süre sonra ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey’e verdikleri röportajda, kraliyet ailesindeki yaşamlarını anlatmışlardı. Röportajda ırkçılık gibi birçok temel probleme değinen ve kraliyet ailesinde ten renginden dolayı ırkçılığa maruz kaldığını söyleyen Meghan Markle’ın ifadeleri, gündemden uzun bir süre düşmedi. İngiliz kraliyet ailesiyle ilgili birçok mahrem meseleyi açıkça konuşan ikili, verdikleri röportajdan sonra aileyi çok kızdırdı. O günden sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

2020 yılında kraliyetten ayrılan ikili bir daha asla saraya dönmedi. Prens Harry birkaç kez Londra’ya gidip gelmiş olsa da eşi Sussex Düşesi Meghan, çocukları Archie ve Lilibet’le birlikte İngiltere’ye hiç gitmedi. Ancak geçtiğimiz günlerde Kraliçe Elizabeth’in Platin Jubile kutlamalarında tüm aile bir araya gelmiş, günlerce süren kutlamalara Prens Harry ve ailesi de katılmıştı. Kraliyet yorumcularına göre Prens Harry ve Meghan Markle, Platin Jübile kutlamaları boyunca gereken ilgiyi görmemiş, hatta neredeyse kimse ikiliyle iletişim kurmamıştı. Kutlamalar esnasında oturdukları yerden, aile fotoğrafı verilirken karede olmayışlarına kadar birçok detay da basının dikkatini çekmişti.

ÜNVANI GİDEBİLİR

Haziran ayının başında Platin Jubile etkinlikleri için iki çocuklarıyla birlikte ABD’den Londra’ya giden Harry ile Meghan ile ilgili çok ciddi bir iddia ortaya atıldı. Kraliyet uzmanlarına göre kraliçe tarafından Prens Harry ve Meghan Markle’a verilen Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanının geri alınması gibi bir durum olabilir.

Zorla evlendirdi! Elvis Presley’in hayatını böyle mahvetmiş

Meghan Markle, her ne kadar kocası Prens Harry ile birlikte resmi görevlerini bırakıp Kaliforniya’ya taşınmış olsa da, geçen yılın haziran ayında yayınlanan ‘The Bench (Bank)’ adlı çocuk kitabında, ‘Meghan Markle’ değil ‘Meghan The Duchess of Sussex (Sussex Düşesi Meghan) imzasını kullanmıştı ve bu da çok fazla dikkat çekmiş ve o dönemde birçok eleştiri almasına neden olmuştu. Kraliyet yorumcusu Neil Sean’ın anlattığına göre aileden ayrılan, görevlerini bırakan ve dünyanın bir ucunda yaşayan çiftin bu unvanları taşıması da pek mantıklı bir tutum değil.

BÜYÜK DARBE OLUR

Son günlerde ise Prens Harry ve eşi Meghan Markle hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre, Buckingham Sarayı, Sussex Düşesi Meghan Markle’ın İngiliz kraliyet ailesinden ayrılmadan önce, kraliyet personeline zorbalık yaptığı iddialarıyla ilgili bir raporu görmezden gelerek sakladı.

Tarihi 96. Gazi Koşusu sonrası kötü haber! Vedası yürekleri dağladı

Daily Mail’de yer alan habere göre, Meghan, Harry ile birlikte ABD’ye taşınmadan önce saray çalışanlarına zorbalık yapmakla suçlandı. Meghan Markle’ın zorbalık iddialarıyla ilgili saraydan iki kıdemli personel, Meghan’ı kendilerine zorbalık yapmakla suçladı ve başka bir eski çalışan da onları ‘küçük düşürdüğünü’ söyledi. Başka bir yardımcı, Meghan’ın’zorbalık olarak da adlandırılabilecek duygusal zulüm ve manipülasyon’ kullandığını söyledi. Meghan Markle ise tüm bu iddiaları reddetti ve asla kabul etmediğini iletti.

Alıntı Metni

Kraliyet muhabiri Jack Royston ise bu durumla ilgili Düşes’in iddia edilen zorbalığıyla ilgili bir soruşturmanın sonuçlarının yayınlanmasının her tarafa kötü yansıyacağını söyledi. Jack Royston, “Temelde bu rapor yayınlansaydı, her tarafta tam bir kan banyosu olurdu ve bu kimse için iyi olmazdı” ifadelerini kullandı. Sözde zorbalıkla ilgili bir inceleme başlatıldı ancak soruşturmanın hiçbir detayı basınla paylaşılmayacak. Ancak kraliyet uzmanlarına göre, söz konusu gizlenen raporda yer alan Meghan Markle’la ilgili zorbalık iddiaları doğruysa ortalık fena halde karışabilir hatta yaşananlar monarşiyi derinden etkileyebilir.

Sıfır araç aldı, 7 yıl sonra hayatının şokunu yaşadı
Content Video – Kraliyet ailesini derinden sarsacak iddia! Hepsi gidebilir
PaYLaŞşşş