Kovid-19 ve Kraliçe’nin ölümünü bilmişti! ‘Yaşayan Nostradamus’tan Dünya Kupası kehaneti

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr – Gelecekte yaşanacak olayları önceden bilmeye yönelik arzu, neredeyse insanlık tarihinin başından bu yana birçok insanın adeta içini kemiriyor. Tarihin kimi zamanlarında ortaya çıkan bazı insanlar, geleceği ‘öngörmesi’ ile ölümünden yıllar sonra bile adından sıkça söz ettiriyor ve yaşadığı dönemlerde bu tarz mistik olaylara meraklı olan liderleri dahi etkileyerek tarihi ‘şekillendiriyor.’Nostradamus da bu isimlerden biri. Asıl adı Michel de Nostradame ünlü kahin 1503 yılında doğdu. Hekimlik ve eczacılıkla uğraşan Nostradamus, geleceğe yönelik tahminleri ve astroloji alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettirdi.

Kayıtlara göre Nostradamus, Yahudi kökenli ancak Katolik olmayı seçen bir ailede büyüdü. Üniversite eğitimini yarıda bırakan Nostradamus, bir süre eczacılarla çalıştıktan sonra üniversite eğitimine devam etti. Genç Nostradamus, ikinci kez başladığı üniversiteyi tamamlayamadı ve okuldan kovuldu. Üniversiteye veda etmesinin ardından astroloji alanında çalışmalara başladı ve varlıklı insanlara bu konuda danışmanlık yaptı. Nostradamus, 1555 yılına gelindiğinde hâlâ adından sıkça söz ettiren “Les Propheties” isimli kitabını yayınladı ve geleceğe yönelik yaşanacak olayları daha önceden gördüğünü iddia ederek öngörülerini anlattı.

Yaşadığı dönemde Katolik kilisesinin dikkatini çekmemek için eserlerinde farklı teknikler deneyen kahin, ceza almamak adına eserlerinde kimi kelimeleri bilinçli olarak yanlış yazdı ve farklı dilleri bir arada kullandı. Günümüzde birçok kişi “Les Propheties” isimli kitapta bulunan kehanetlerin gerçek olduğunu iddia ediyor olsa da akademik çevreler bu algının yanlış olduğunu her fırsatta vurgulamaya devam ediyor. Akademik çevreler, Nostradamus’un yazdığı kehanetlerin bir doğaüstü güçten kaynaklanmadığını, tamamen yanlış çeviri ve yanlış bilgi verme odaklı yorumlandığını iddia ediyor olsa da birçok kişi Nostradamus’un geleceği isabetli şekilde tahmin ettiğini belirtiyor.

DÜNYA KUPASI HAKKINDA KONUŞTU

Brezilya’nın Divinópolis bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Athos Salome, daha önce İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ölümünü ve Kovid-19’u önceden tahmin ettiğini iddia etmiş, yakın zamanda da dünyayı çok büyük bir felaketin beklediğini söyleyerek insanları uyarmıştı. ‘Yaşayan Nostradamus’ son olarak başlamasına saatler kala 2022 Katar Dünya Kupası hakkında konuştu ve finale çıkma şansı olan beş takımın adını verdi.Kabala sayesinde zihin okuması yapabildiğini ve geleceği görebildiğini iddia eden Salome,“Turnuvanın başlangıç tarihi ve oynayacak ülkelerin isimlerinin baş harflerini bir araya getirip Kabala’yı incelersek finalde Arjantin, Brezilya, Belçika, Fransa ve İngiltere’yi görebiliriz” dedi.

Alıntı Metni

YAKIN ZAMANDA DÜNYAYI UYARMIŞTI

Athos Salome, geçtiğimiz günlerde geleceğe yönelik ortaya attığı iddialarla gündeme gelmiş ve tüm dünyanın Ukrayna’da yaşanan gelişmeleri endişeyle izlediği günlerde III. Dünya Savaşı’yla ilgili yaptığı öngörüleri paylaşmıştı. Salome, ABD başta olmak üzere tüm ülkeleri yakın zamanda yaşanacağını iddia ettiği bir dizi felaket hakkında uyarmıştı.

En cesur kadından geriye kalan tek parça! 85 yıllık gizemi nükleer reaktör bile çözemedi

Alıntı Metni

Dünyanın koşar adım III. Dünya Savaşı’na gittiğini söyleyen Salome, “Yeni felaketler iki büyük liderin alacağı kararla başlayacak. Önümüzdeki yıl yeni trajediler ve dramlar göreceğiz. Fakat daha büyük felaketler 2024 ila 2026 arasında gelecek. 2023 yılının şubat, nisan ve temmuz aylarının tehlikeli olaylar için işaretlendiğini görüyorum” sözleriyle gelecek tahminlerini dile getirmişti.

Eski sevgili için canice plan: Mezar ve balta! Mesajdaki yazım yanlışı ele verdi
Türkiye için tarihi an: ‘Yüzer kale’ Anadolu! Sırada TB-3 ve KIZILELMA var
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir