Kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 olanlara büyük müjde! Beklenen açıklama sonunda geldi! Hesaplara 1.150 TL yatırılıyor

TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 olanlara müjde verildi. Beklenen açıklama bakanlık tarafından geldi. Hesaplara 1.150 TL yatırılacağı ifade edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için kira yardımını duyurdu. Kira yardımına ilişkin detaylar açıklanırken, başvuru şartları da belli oldu.

BAKANLIK ÖDEMELERE BAŞLADI

Aile Bakanlığı’nın ödemelerine başladığı belirtildi. İhtiyaç sahiplerine destek ödemelerinin başladığı müjdelendi. Buna göre aylık 1.150 TL’ye kadar destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Kira yardımından yararlanmak isteyenlerin bazı şartları taşıması gerektiği belirtildi.

DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?

Milyonlarca ihtiyaç sahibi aile doğalgaz desteğinden yararlanmak istiyor. Aileler başvurularını  e-Devlet üzerinden veya bakanlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na (SYDV) giderek başvuruda bulunabilir. 

İstenilen şartları taşıyan aileler başvurularını yaptıktan sonrasında gözlerini ödemelerin yapılacağı tarihe çevirdi. Milyonlarca ihtiyaç sahibi aile  Doğalgaz desteği ödemeleri ne vakit verilecek? Doğalgaz desteği ödemeleri ne zaman yapılacak? Sorularının cevabını araştırıyor. İşte doğalgaz desteği ödeme takvimi…

DOĞALGAZ DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Milyonların merakla beklediği doğalgaz destek ödemesinin tarihi netleşti. Destek paraları, mart ayının ikinci haftasından sonrasında ödenmeye başlayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafınca belirlenen kriterlere uygun olan 4 milyon hane için verilecek yardımcı tutarları, hane başına 450 lira ile 1.150 lira içinde değişecek.

GEREKLİ BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Bakanlık açıklamasının devamında gerekli başvuru şartlarını açıkladı. İşte şartlar şu şekilde:

Sigortalı olmamak

Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak

Mal varlığına sahip olmamak

Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak

Düzenli bir gelire sahip olmamak.

İLLERE GÖRE KİRA YARDIMI TUTARLARI

Tüm bunların yanı sıra illere göre kira yardımı tutarları da paylaşıldı. Bu tutarlar ise şöyle:

İstanbul, İzmir, Ankara: 1150 TL

Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL

Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL

Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL

Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL

Bolu, Bingöl: 715 TL.

PaYLaŞşşş