‘Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmacıyı şaşırtan soru! ‘Para hiç önemli değil’

Başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, sorulan sorularla ve renkli yarışmacılarıyla sık sık gündeme geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde açılışı gerçekleştirilen, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili bir sorunun yöneltildiği Doğan Zorlu isimli yarışmacı, sunucu Kenan imirzalıoğlu’nu şaşkına çevirmişti.

‘Kim Milyoner Olmak İster’de çok konuşulan ‘Omurilik sarımsağı’ cevabı

ART ARDA İKİ JOKER KULLANDI

Yarışmacı, “Ana taşıyıcı kuleleri arasındaki mesafe en uzun olan, ‘en uzun asma köprü’ hangisidir?” sorusunda zor anlar yaşamıştı. Şıklarda; ‘Japonya’da Akaşi Kaikyo Köprüsü’, ‘Türkiye’deki 1915 Çanakkale Köprüsü’, ‘Çin’deki Yangtze Nehri Köprüsü’ ve ‘ABD’deki Golden Gate Köprüsü’ yer almıştı.

“BİR JOKERİNİZ DAHA VAR”

Yarışmacı, önce ‘telefon’ jokeri, daha sonra ‘yüzde 50’ joker hakkını kullanmıştı. İki jokerin ardından İmirzalıoğlu’nun “Bir jokeriniz daha var” uyarısına rağmen, doğru cevabı verememişti.

D şıkkını (ABD/Golden Gate Köprüsü) seçerek soruyu yanlış cevaplayan Doğan Zorlu, Kim Milyoner Olmak İster’den elenmişti. Çünkü doğru cevap, B şıkkı 1915 Çanakkele Köprüsü olacaktı.

“EN UZUN ASMA KÖPRÜ TÜRKİYE’DE”

Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, cevap karşısında şaşkınlığını gizleyememiş, “Son günlerde gündemi fazla takip edemediniz sanırım” demişti.

İmirzalıoğlu, bunun üzerine büyük alkış alan şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni
Selçuk Yöntem’den Kenan Işık ve ‘Kim Milyoner Olmak İster’ itirafı!

DARÜLACEZE’Yİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

Fenomen programın dün yayınlanan bölümünde ise; 32 yaşındaki tıp fakültesi mezunu İshak Utku Düzgün, başarılı performansıyla adından söz ettirdi. Seyirciler, Düzgün ile beraber büyük heyecan yaşadı.

Adım adım büyük ödüle ilerleyen yarışmacı, 100 bin TL değerindeki soruda daha önce uzun süre staj yaptığı Darülaceze’yi görünce şaşkınlık yaşadı. İshak Utku Düzgün’ün karşısına, “Kimsesiz çocukları, engelli erkek ve kadınları hem dilenmekten kurtarmak hem de onların eğitim ve bakımlarını sağlamak üzere kurulan Darülaceze’nin kurucusu kimdir?” sorusu çıktı.

“BUNU BİLMEM GEREKİRDİ”

‘A- II. Mahmud’, ‘B- Abdülmecid’, ‘C- Abdülaziz’, ‘D- II. Abdülhamid’ şıklarını gören yarışmacı, doğru cevabı hatırlamakta zorluk yaşadı. İmirzalıoğlu’nun ricası üzerine vakıf hakkında konuşan Düzgün, “Orada kalan insanlar çok iyi bakılıyorlar. Gerçekten çok iyi çalışan bir kurum.Bu soruyu yanlış yapmak beni çok üzer, para hiç önemli değil. Bilmem gerekirdi. Ama risk almak da istiyorum” dedi.

Yarışmacı, “Babam ‘Risk almadan gelme, kaybedecek bir şeyin yok’ dedi. Tarih konusunda iyi değilim, bu benim eksiğim” şeklinde konuştuktan sonra, ‘D- II. Abdülhamid’ şıkkını seçti. Doğru cevabı seçen Düzgün, böylece 200 bin TL’lik soruyu görmeye hak kazandı.

200 BİN TL’LİK SORU!

Büyük ödüle sadece üç adım kala İshak Utku Düzgün, “Marşal Adaları, hangisine sahip olmayan Birleşmiş Milletler’e üye olan bir ülkedir?” sorusuyla ve ‘A- Milli futbol takımı’, ‘B- Milli Marş’, ‘C- Bayrak’, ‘D- Başkent’ şıklarıyla karşılaştı.

Joker hakkı kalmamış olan yarışmacı, bir süre doğru cevap hakkında düşündükten sonra daha fazla risk almak istemeyerek yarışmadan çekilme kararı verdi. Devam etseydi, ‘D- Başkent’ şıkkını seçeceğini söyleyen düzgün, Kenan İmirzalıoğlu’nun doğru cevabı ‘A- Milli futbol takımı’ olarak açıklamasıyla birlikte, “İyi ki devam etmemişim” diye konuştu.

‘Kim Milyoner Olmak İster’e Adanalı ‘Dertlipolat’ damga vurdu!
PaYLaŞşşş