Kar hasreti sona eriyor! Bu tarihlere dikkat...

Kar hasreti sona eriyor! Bu tarihlere dikkat…

Kar hasreti sona eriyor! Bu tarihlere dikkat...
Kar hasreti sona eriyor! Bu tarihlere dikkat…

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda rüzgarın genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara ve Akdeniz’de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiği ifade edildi.

Yapılan uyarının devamında yurtta yağışların Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl çevrelerinde kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Vatandaşlar uzun süredir “Kar ne zaman yağacak?” diye merak ederken Meteoroloji 13 – 19 Ocak arasındaki hava durumu raporunu yayınladı.

 

13 Ocak Cuma ve 14 Ocak Cumartesi günleri batıda yağış beklenirken diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında önemli bir değişim beklenmiyor. 15 Ocak Pazar gününden itibaren yağış doğu bölgelerine kayıyor. Pazar günü Erzurum ve Sivas dolaylarında kar yağışı bekleniyor.

İSTANBUL’A 26-28 OCAK’TA KAR YAĞABİLİR

Hava durumuyla ilgili endişelendiren seyir sürerken Hava Forum’dan dikkat çeken bir yorum geldi. Hava Forum’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; Ocak sonu ve şubat “kış gibi bir kış” gözüküyor. Şu zamana kadar kışla pek alakamız yoktu. 26-28 Ocak civarı İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun gibi şehirlerimiz için kar ve kış sinyalleri alıyoruz. Uzun vade tahminlerine göre de Şubat iyi gibi.” ifadelerini kullandı.

PaYLaŞşşş

Yorumlar kapalı.